سوزانا ترستال سفیر هلند با نظر افضلی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – هلند دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در ابتدای این دیدار نظر افضلی با تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی در هلند، گفت: امیدواریم شاهد گسترش و توسعه مناسبات پارلمانی دو کشور در سطوح مختلف باشیم و بتوانیم از این ظرفیت برای برداشتن موانع و مشکلات موجود استفاده ببریم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – هلند با تشکر از حمایت ‌های اتحادیه اروپا بویژه هلند از توافق برجام و با ابراز خرسندی از روند رو به رشد ارتباطات دو کشور اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر این روابط به سطح بالاتری ارتقاء یابد و همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف بویژه در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و پارلمانی تحکیم و تقویت یابد.

وی در پایان بر گسترش تبادل هیاتهای پارلمانی دو کشور تأکید نمود و آنرا گامی مهم و مثبت برای توسعه مراودات دو ملت دانست.

در ادامه این دیدار سوزانا ترستال، سفیر هلند با اشاره به سابقه تاریخی ارتباطات دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران و هلند از توانمندیهای بالایی برای ارتقاء روابط برخوردار می‌باشند و ما علاقمندیم همکاریهایمان را در سه حوزه انرژی، آب و کشاورزی با ایران گسترش دهیم.

وی در ادامه اظهار داشت: هلند خود را متعهد به حمایت از اجرای برجام می‌داند. این موضع اتحادیه اروپا و همه کشورهای بزرگ دنیاست.

سفیر هلند در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: سرمایه گذاران هلندی تمایل به حضور در ایران دارند و همکاری‌های پارلمانی در تحقق این امر و رفع مشکلات موجود در این زمینه، نقش حائز اهمیتی دارند.

 فلاحتی، بختیار و ابطحی از اعضای گروه دوستی هم در این دیدار حضور داشته و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin