نشست مشترک دکتر محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و آقای استفان پریزنر رییس دفتر نمایندگی ملل متحد در ایران با موضوع همکاری های دوجانبه به میزبانی سازمان مدیریت بحران کشور برگزار گردید.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار نماینده سازمان ملل متحد ضمن عرض تبریک سال نو، با اشاره به سوابق کاری و رزومه عملکرد قبلی به گستردگی حوادث طبیعی در ایران و لزوم آمادگی لازم جهت خدمت رسانی که تحقق این مهم را مستلزم برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران سازمان و استانها دانسته و در این راستا به منظور عملکرد موفق در حوادث آمادگی خود را جهت برگزاری نشست ها آموزشی مشترک اعلام نمودند.

آقای استفان پریزنر در این ملاقات ابراز داشتند، در صورت وقوع حوادث، سازمان ملل متحد با اعتقاد به انجام کارهای توسعه ای و انسان دوستانه آمادگی لازم را به جهت خدمت رسانی در حوادث از طریق ارتباط با کشورهای مختلف ارزیابی نیازها و نیازسنجی از طریق میرا(برنامه کاربردی سازمان ملل) را در نظر دارد و به وسیله تشکیل کمیته دائمی سه جانبه مشترک با حضور نمایندگان سازمان ملل، وزارت امور خارجه و سازمان مدیریت بحران کشور در سطوح مدیریتی و کارشناسی می توانیم این موضوع را گسترش دهیم.

در ادامه این نشست دکتر محمد حسن نامی ریاست سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تبریک سال نو از نگاه بشر دوستانه سازمان ملل و تشکر و قدردانی داشتند. و بر دیدگاه مشترک و ارزنده انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران و اهمیت حفظ جان انسانها در حوادث مختلف بخصوص در زلزله و سیل تاکید کردند.

دکتر نامی با بیان اینکه مهمترین موضوع در مدیریت بحران را بحث پیشگیری می داند و در مراحل بعدی وقوع حادثه مانند آمادگی و پاسخ و بازسازی و بازتوانی، به وسیله آموزش می توان هماهنگی و آمادگی لازم را کسب کرد و به دنبال ارتقاء این توانایی ها با همکاری سایر دانشگاه ها و گروه های مطالعاتی و علمی کشور در راستای آموزش مدیران ستادی،کشوری و عموم مردم جهت افزایش سطح پایداری و مقاومت در حوادث هستیم

در پایان دکتر محمد حسن نامی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران کشور بر تقویت روابط و همکاری های مشترک در حوزه مدیریت بحران تاکید داشتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin