دومین دور از سلسله جلسات مشورتی سالانه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در شهر قم برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در راستای دومین دور از سلسله جلسات مشورتی سالانه با پناهندگان افغان در سراسر ایران و به منظور پرداختن به چالش‌های اجتماعی و فرهنگی آنها، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور نشستی مشترک در قم برگزار کردند.

 بیش از 350 روحانی و مبلغ افغان که از استان‌های مختلف کشور به قم آمده بودند در طول این نشست به این نکته اشاره کردند که پناهندگان باید نقشی فعال در رفع چالش‌های موجود داشته باشند.

دکتر ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور طی سخنرانی خود در این نشست تاکید کرد که بهترین راه برای بازسازی افغانستان، به دست مردم خود این کشور صورت خواهد گرفت. او به پناهندگان افغان اطمینان داد که ایران مهمان‌‌نوازی و حمایت خود از آنها را ادامه خواهد داد.

شرکت‌کنندگان در این نشست کارگروه‌هایی تشکیل دادند و درباره ایده‌های مختلف درباره چندین مسئله مهم اجتماعی و فرهنگی که شامل پناهندگان می‌شود، بحث کردند و نتایج این بحث‌ها قطعا به سیاست‌گذاری‌های دولت و حمایت سازمان ملل کمک خواهد کرد.

سیوانکا داناپالا، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران گفت: مهمان‌نوازی ایران زبانزد است و به عنوان الگویی در سایر کشورها استفاده می‌شود. ما گفتمان را باور داریم و خوشحالیم که می‌‌بینیم با پناهندگان نیز برای یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلاتشان مشورت می‌شود . این تعامل میان گروه‌های مختلف حتما به یافتن راه‌های جدید برای آینده منجر خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin