مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید که تیم دیپلماتیک اتحادیه اروپا طی چند هفته آتی به تهران اعزام خواهد شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد شنبه به تهران سفر کرد و با مقامات ایرانی درباره روابط دوجانبه ایران و اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.

این دومین سفر مسئول سیاست خارجی اروپا به تهران بود که البته این بار هفت کمیسیونر اتحادیه اروپا او را همراهی می‌کردند؛ سفری که در آن به‌قول خانم موگرینی “موتور همکاری‌های عملی ایران و اتحادیه اروپا به حرکت در آمده است”.

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره راه اندازی دفتر اتحادیه اروپا در تهران گفت: همانطور که آقای ظریف در کنفرانس مطبوعاتی اشاره کرد، برخی از کارهای اداری در این زمینه در داخل ایران باید پیگیری شود، ما به این فرآیند بسیار احترام می‌گذاریم و خواهان این هستیم که مسائل به صورت آرام و به طور مناسب انجام شوند. اینها گام‌های اداری مرتبط با فرآیند گشایش دفتر هستند که باید انجام شوند و فکر می‌کنم که وزیر امور خارجه و  وزارت خارجه به این موضوع اهتمام دارند.

 وی افزود: تصمیم گرفته‌ایم که نخستین گروه از دیپلمات‌ها را به تهران اعزام کنیم که با کمک و حمایت رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا که هم اکنون هلند است فعالیت خواهند کرد. این ریاست به صورت گردشی هست. من نمی‌توانم زمانبندی را پیش بینی کنم.

فدریکا موگرینی درباره نحوه فعالیت هیأت اتحادیه اروپا در ایران خاطرنشان کرد: این کارها عمدتا شامل پشتیبانی و ادامه تمام کارهایی است که برای مثال تصمیم گرفتیم برای شروع مجدد گفتگو و همکاری در بخش‌های مختلف، آغاز کنیم.

وی درباره فعالیت دفتر اتحادیه اروپا در تهران در حالی که این دفتر هنوز بازگشایی نشده است خاطرنشان کرد: تیم دیپلماتیک اتحادیه اروپا طی چند هفته آتی به تهران اعزام خواهد شد و از طریق سفارت هلند در تهران فعالیت خواهند کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin