وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دیدار با سفیر روسیه در ایران تاکید کرد که تعمیق روابط دو کشور از طریق ملت‌ها شکل می‌گیرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مونسان در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط بین ملت‌ها، گفت: تعمیق روابط میان دو کشور نه از طریق دولت‌ها بلکه به‌وسیله روابط میان ملت‌ها شکل می‌گیرد.

وی افزود: اگر به‌دنبال سطح بالای روابط میان دو کشور ایران و روسیه هستیم باید این روابط بین ملت‌ها شکل بگیرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه به اولین سفر خود به روسیه اشاره کرد و گفت: من از آن سفر خاطرات خوبی در ذهن دارم و بر این اعتقادم که هرچقدر رفت‌وآمد بین ملت‌ها بیشتر شود، روابط بین دو کشور تعمیق پیدا می‌کند.

مونسان امضای برنامه اقدام مشترک و لغو روادید گروهی گردشگری ایران و روسیه را از مهم‌ترین اقدامات در این راستا عنوان کرد.

جاگاریان نیز در این دیدار به سفر گروهی از فعالان صنعت گردشگری روسیه به ایران اشاره کرد و گفت: این گروه در سفر خود پتانسیل‌های ایران را شناسایی و ارزیابی کردند و فردا به روسیه باز می‌گردند.

وی با اشاره به علاقه مردم روسیه برای سفر به ایران، افزود: گردشگران روسیه مشتاق سفر به مقاصد ناشناخته و گردشگری ماجراجویانه هستند و ایران با پیشینه تاریخی، جاذبه‌های طبیعی و پتانسیلی که در اکوتوریسم دارد، مقصدی مناسب برای آن‌ها به شمار می‌آید.

جاگاریان همچنین با تاکید بر اهمیت سفر مونسان به روسیه و لغو روادید گروهی دو کشور، گفت: رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه از شما برای سفر به روسیه دعوت به عمل آورد که متاسفانه این سفر میسر نشد. به‌زودی برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای سفر شما انجام خواهد شد و برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی گردشگری ایران و روسیه به امضای طرفین خواهد رسید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin