در دیدار استاندار گیلان با سفیر روسیه در ایران، آندره گئور گیوویچ وادوف به‌عنوان سرکنسول جدید روسیه در رشت منصوب شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مصطفی سالاری در دیدار با سفیر روسیه در استانداری گیلان با بیان اینکه توسعه روابط تجاری با روسیه باعث رونق اقتصادی استان گیلان می‌شود گفت: استان گیلان دارای ظرفیت و‌ محصولات متنوعی است و‌ بیشترین تبادل کالا و تجارت در بندرانزلی و آستارا مربوط به کشور روسیه است‌ که در این حوزه با افزایش قابل‌توجه ۶۰ درصدی مواجه بوده‌ایم.

وی با اشاره نقش تکمیل راه‌آهن رشت_آستارا در توسعه روابط تجاری بین دو کشور گفت: کشورهای ایران و روسیه به دلیل مرز دریایی، همیشه در تبادل و تجارت بوده و هیچ کشوری تاکنون موفق به برهم زدن این روابط نشده و‌ اگر راه‌آهن رشت به آستارا به بهره‌برداری برسد این روابط بیشتر می‌شود.

استاندار گیلان با اذعان به اینکه دولت در تلاش است تا راه‌آهن رشت به آستارا به‌زودی به بهره‌برداری کامل برسد، تصریح کرد: ایران و‌ روسیه همواره در عرصه‌های مختلف باهم ارتباط نزدیکی داشته و همواره در کنار یکدیگر بوده‌اند به همین منظور امیدوارم با تلاش‌های دولت و‌ همدلی مسؤولین مربوطه، راه‌آهن رشت را به در دو سال آینده به بندر کاسپین متصل کند.

سالاری با تأکید بر لزوم ساخت اسکله تجاری در بندر کاسپین گفت: تمام اقدامات برای احداث این اسکله در بندر کاسپین انجام و به‌زودی افتتاح می‌شود و با انجام این کار استان گیلان در حوزه اشتغال و اقتصاد با پیشرفت خوبی مواجه می‌شود.

سفیر روسیه در ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه کشور روسیه همواره در کنار کشور و مردم ایران است اظهار کرد: کشور روسیه به تحریم و‌ تهدیدهای کشورهای غربی توجه نکرده و همواره در کنار ملت ایران بوده و حمایت خود را از این کشور در حوزه‌های مختلف اعلام می‌کند.

لوان جاگاریان با اشاره مستقل بودن کشور روسیه در مسائل مختلف گفت: روسیه برای تبادل تجاری با ایران از هیچ کشوری ازجمله آمریکا اجازه نگرفته و به‌طور مستقل و با تمام قدرت با ایران تعامل و تبادل تجارت داریم و به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به پیشرفت تبادل تجاری بین دو کشور ایران و ‌روسیه افزود: کشور ایران دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه و‌ عرصه‌های مختلف است و تبادل تجارت بین دو کشور باعث پیشرفت اقتصادی بین دو کشور می‌شود.

در خاتمه این دیدار، آندره گئور گیوویچ وادوف به عنوان سرکنسول جدید فدراسیون روسیه در رشت معرفی شد.

پیش از این کنسانتین الکسی یف سرکنسول روسیه در رشت بود.

کنسول‌گری جمهوری فدراسیون روسیه در رشت با حوزه فعالیت استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و آذربایجان شرقی، در خیابان پاسداران رشت واقع شده و ساختمان آن، از بناهای تاریخی استان گیلان محسوب می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin