سردار یعقوب سلیمانی با همراهی جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع با سفیر سوریه در محل سفارتخانه این کشور در تهران، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، معاون فرهنگی بنیاد شهید در این دیدار گفت: جمعی که اینجا حضور دارند به نمایندگی از تمام خانواده‌های شهدای دفاع مقدس، سلامت و محور مقاومت هستند. هدف از این دیدار تجدید میثاق با شهدای محور مقاومت، بیان مطالبات و انتظارات خانواده‌های معظم شهدا از دولت‌های محور مقاومت و انتقال تجربه بین نهادی مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال بین دو کشور ایران و سوریه سه هدف اصلی این دیدار است. امید است این دیدار فتح بابی برای عملیاتی کردن این اهداف و برنامه‌ریزی لازم برای تعاملات بیشتر بین دو کشور اسلامی و برادر ایران و سوریه باشد.

وی محور اصلی شکل‌گیری راهیان نور در ایران را حضور خانواده‌های معظم شهدا در محل شهادت فرزندان خویش و روایتگری آنان خواند و افزود: مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران آمادگی تعامل با محور مقاومت، خاصه کشور دوست و برادر ما سوریه در زمینه‌های مختلف در جامعه هدف خود را دارد.

سلیمانی در ادامه و پس از شنیدن نظرات پدر یکی از شهدای مدافع حرم، ابراز امیدواری کرد که زمینه برای مشرف شدن خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم به سوریه برای زیارت مرقد حضرت زینب (س) و دیدن محل شهادت فرزندان خود از نزدیک فراهم شود و اضافه کرد: ما هم آماده میزبانی از خانواده‌های شهدای سوری محور مقاومت در ایران برای زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (س) و مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور هستیم.

شفیق دیوب سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران نیز ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سیدالشهدای محور مقاومت، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: در این مدتی که کار در تهران را آغاز کرده‌ام، با هیئت‌های زیادی دیدار داشته‌ام؛ اما این هیئت ارزشمندترین و عزیزترین هیئتی است که در این مدت دیدار کردم. زیرا نماینده خانواده شهدایی است که در سوریه در دفاع از جبهه مقاومت و ملت سوریه شهید شدند.

وی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم را شهدای مشترک ایران و سوریه خواند و افزود: خون‌هایی که ژنرال سلیمانی و فرزندان شهید شما در جبهه مقاومت و دفاع از سوریه ریختند، در راه تحکیم روابط بین دو ملت و جامعه بزرگ اسلامی است. ما راه شهدا را تا پیروزی نهایی بر جبهه کفر و استکبار ادامه خواهیم داد و این پیروزی برای دو کشور ایران و سوریه مشترک خواهد بود.

در این دیدار جانباز عباس طایفه، رئیس انجمن خادم الشهدای مدافع حرم و تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم هم حضور داشتند و نظرات و پیشنهادات خود برای تعامل بیشتر و بهتر بین دو کشور ایران و سوریه را بیان کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin