معاون اقتصادی سفیر کره جنوبی در دیدار با شهردار کلانشهر رشت گفت: بازار ایران فرصت بزرگی برای سرمایه گذاران است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، یان سونگ کینگ در این دیدار افزود: در اطراف بازار ایران، بازارهای منطقه ای وجود دارد و ما نیز همه تلاش خود را به کار می گیریم تا مدل جدید کسب و کار بین ایران و کره جنوبی انجام گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان گیلان خاطر نشان کرد: امکانات زیادی برای سرمایه گذاری در زمینه شیلات و خاویار، گردشگری و صنایع مختلف در گیلان وجود دارد.

وی با بیان این که شرکت های خصوصی در گیلان همکاری بسیار خوبی برای جذب گردشگر خارجی به ایران دارند، اظهار کرد: این موارد به دفتر مرکزی ما در سئول ارسال می شود تا مطالعات و نیاز سنجی های اولیه برای سرمایه گذاری در منطقه انجام شود.

معاون اقتصادی سفیر کره جنوبی اظهار امیدواری کرد تا دو کشور بتوانند در زمینه فناوری، افزایش دانش فنی با هم همکاری های خوبی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که با دیدن رشت تحت تاثیر قرار گرفته است، اضافه کرد: بسترهای مناسبی برای فعالیت های اقتصادی در رشت وجود دارد و از شهردار این کلانشهر تشکر می کنم که شانس شناخت خوب از رشت را برای ما فراهم کرد.

شهردار کلانشهر رشت نیز در این نشست با اشاره به پنجاه و پنجمین سالگرد ارتباط دیپلماسی ایران و کره جنوبی بیان کرد: این باعث مباهات است که امروز در شهر فرهنگ دوست رشت میزبان سفیرانی از کره جنوبی هستیم.

مسعود نصرتی با تشریح اقلیم و شرایط مشترک بین استان گیلان به ویژه شهر رشت و کشور کره جنوبی خاطر نشان کرد: امروز فرصت ارتباط ویژه برای برخورداری از این امتیازات فراهم شده است.

وی با بیان این که با توجه به وجود منطقه آزاد مطمئنا شرایط برای تعاملات اقتصادی و گردشگری بین دو کشور برقرار است، اضافه کرد: امیدواریم پررنگ تر و با اقتدارتر از گذشته در کنار هم باشیم.

شهردار رشت با بیان ظرفیت های گردشگری در گیلان اظهار کرد: این استان می تواند بستر خوبی برای سرمایه گذاران باشد.

وی با تاکید بر به وجود آوردن نقش برد – برد در برنامه های پیش روی دو کشور گفت: ما در رشت و گیلان این شرایط را برای سرمایه گذار قائل هستیم که شرایط مهیاتری از جایگاه برد-برد داشته باشد.

وی تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که برنده واقعی هر قرارداد در گیلان ما هستیم چرا که عمران و آبادی در این استان صورت می گیرد، سرمایه گذار نیز باید حتما پیروز اقتصادی هر قرارداد باشد.

در این نشست تعدادی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز حضور داشتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin