ریس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان در دیدار با سفیر ازبکستان، بر توسعه فعالیت های تجاری با ازبکستان با رویکرد سرمایه‌گذاری متقابل تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علی‌اصغر جمعه‌ای در دیدار با بهادر عبدالله اف سفیر ازبکستان همکاری دوجانبه ایران و ازبکستان را مهم خواند و گفت: در سنوات قبل فعالین اقتصادی استان سمنان دومین نمایشگاه توانمندی‌های استان سمنان را در پایتخت ازبکستان برگزار کرده و از آن موقع تاکنون این مراودات تجاری ادامه پیداکرده است .

وی از صادرات کالاهای استان سمنان به ازبکستان خبر داد و تصریح کرد: صادرات کالاهای همچون کائولن، باریت، روی و اکسید روی از سمنان به ازبکستان همچنان ادامه دارد.

رئیس اتاق سمنان از سرمایه‌گذاری ازبک ها در سمنان استقبال کرد و افزود: در حال حاضر فعالین اقتصادی استان در ایجاد کارگاه‌های صنعتی در کشور ازبکستان مشارکت دارند.

جمعه‌ای به سفیر ازبکستان در ایران پیشنهاد داد تا با همکاری طرفین مراودات تجاری دو کشور گسترش بیشتری یابد.

عبدالله اف، سفیر ازبکستان در ایران نیز از همکاری های دوجانبه استقبال و تصریح کرد: ازبکستان آماده همکاری متقابل با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان است.

سفیر ازبکستان ادامه داد: مذاکرات ما با اتاق‌های استانی عملیاتی خواهد شد چراکه معتقد هستیم فعالیت‌ها و مشارکت‌های اقتصادی در توانمندی‌های اتاق‌های بازرگانی استانی نهادینه‌ شده است.

عبدالله اف از تبدیل ارز در ازبکستان در ماه آتی خبر داد و خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اقتصادی در ازبکستان سرعت گرفته و این کشور پذیرای سرمایه‌گذاران ایرانی است.

سفیر ازبکستان فعالیت‌های اقتصادی را در هفت منطقه آزاد اقتصادی این کشور برای سرمایه‌گذاران قابل‌توجه خواند و گفت: در آینده نزدیک حجم مبادلات دو کشور افزایش خواهد یافت. در حال حاضر حجم صادرات ایران به ازبکستان بالغ بر 136 میلیون دلار است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin