سفیر کشور چین در ایران گفت: اعزام حدود ۱۳۰ نفر دانشجوی ایرانی به کشور چین برای شرکت در یونیورسیاد جهانی 2023 نشانه‌ای حمایت این کشور از یونیورسیاد چنگدو و قدرت ایران در حوزه ورزش است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، چانگ هوآ سفیر کشور چین در ایران در مراسم بدرقه کاروان اعزامی به سی‌ویکمین دوره مسابقات دانشجویان جهان در چنگدوی چین ضمن تشکر از مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بنده از اینکه توانستم در مراسم بدرقه کاروان ورزشی دانشجویان کشور ایران به سی و یکمین یونیورسیاد چنگدو شرکت کنم، بسیار خوشحال هستم.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری یونیورسیاد دانشجویان جهانی، ارتقاء سطح ورزشی دانشگاه‌های جهان و تقویت تعاملات و افزایش شناخت و دوستی میان دانشجویان جهان است؛ اظهار کرد: در ۴ سال گذشته شهر چنگدو با ورزشگاه‌ها و زیرساخت‌های فوق العاده، تیم برگزاری مجرب و حرفه‌ای و برنامه‌های متنوع و رنگارنگ فرهنگی و ورزشی آغوش خود را باز کرده است و برای برگزاری یک یونیورسیاد جذاب، ایمن و اقتصادی کاملا آماده است.

سفیر چین در ایران ادامه داد: اینکه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی ایران یک کاروان ورزشی با تعداد اعضای حدود ۱۳۰ نفر را به چین اعزام می‌کند نشانه‌ای حمایت این کشور از یونیورسیاد چنگدو است علاوه بر آن اعزام این تعداد دانشجو نشانگر قدرت ایران در حوزه ورزش است.

وی با اشاره به اینکه یونیورسیاد نه تنها یک صحنه ارتقاء سطح مهارت‌ها و رقابت‌ها برای جوانان جهان بلکه یک پلتفورم آموزش بین‌المللی است؛ تصریح کرد: دانشجویان جهان در چنگدو ضمن داشتن فرصتی جهت تحقق رویاهای ورزشی خود این مجال را خواهند یافت تا ویژگی‌های بین‌المللی، سبک‌های سنتی چین و جذابیت بومی استان سی چوان را در شهر زیبای چنگدو احساس کرده و تجربیات لذت بخش و منحصر به فردی را داشته باشند.

سفیر چین در ایران افزود: همچنین دانشجویان با استفاده از اقامت در چنگ دو به عنوان یک پنجره می‌توانند به چین نزدیک‌تر شوند آن را بهتر بشناسند و بهتر بفهمند.

وی با بیان اینکه شعار یونیورسیاد چنگدو « چنگدو شهر تبدیل رویا به واقعیت» است؛ تصریح کرد: امیدوارم همه شما بتوانید در یونیورسیاد چنگدو بهترین خود را نشان دهید و به بهترین رکوردها دست یابید و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اطمینان دارم این سفر چنگدو برای همه فراموش نشدنی خواهد بود و سبب خواهد شد تا دوستی سنتی چین و ایران با سر زندگی و جوانی ادامه پیدا کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin