سفیر کشور الجزایر و نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران با رئیس و نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران در دقتر علی کفاشیان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، “گری لوئیس” سفیر استرالیایی سازمان ملل در تهران طی جلسه با رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان ضمن اشاره به اینکه از امکانات آکادمی ملی فوتبال ایران شگفت زده شده است، گفت: امکانات فوتبال ایران در آکادمی ملی فوتبال بسیار خوب بود و من از دیدن زمین‌های تمرینی فوتبال چمن، فوتسال و فوتبال ساحلی، سالن بدنسازی، هتلها و رستورانهای حاضر در کمپ، شگفت زده شده‌ام.

وی در ادامه ازود: بی جهت نیست که ایران در جام‌های جهانی فوتبال 2014 برزیل، فوتبال نوجوانان 2013 امارات، فوتسال 2012تایلند، 2013 فوتبال ساحلی در تاهیتی حضور دارد. به عنوان سفیر جدید سازمان ملل در ایران آرزو می‌کنم که فوتبال ایران همچنان یکی از قدرت‌های اول فوتبال آسیا باشد و در جهان هم بدرخشد.

نماینده سازمان ملل در ایران با اشاره به اینکه استقلال و پرسپولیس را خیلی خوب می شناسد خاطرنشان کرد: من بازی های این دو تیم را از دهه 80 و 90 میلادی پیگیری می کردم و بسیاری از بازیکنان دهه 80 و 90 میلادی فوتبال ایران را می شناسم.

در پایان این جلسه سوفیانو می مونی سفیر الجزایر در ایران گفت: امکاناتی که ما از آنها بازدید کردیم بی نظیر بود و فدراسیون فوتبال زیرساختهای خوبی را فراهم کرده و بی جهت نیست که تیم های ملی در چند جام جهانی بزرگسالان، نوجوانان،فوتسال، فوتبال ساحلی حضور دارد و حتی تیم فوتسال بانوانتان در آسیا نایب قهرمان شده است.

وی در ادامه افزود: موفقیت در فوتبال شانسی نیست و ایران یکی از کشورهایی است که در فوتبال پایه کارهای ارزنده‌ای کرده که من کمتر در دیگر کشورها دیده‌ام. ایران یکی از قدرتهای برتر آسیاست که شایستگی حضور در میان تیم های برتر جهان را دارد که امیدواریم در رقابتهای بین المللی پیش رو شاهد موفقیت های بیشتر تیم های ملی فوتبال ایران باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin