گیولا پتو سفیر کشور مجارستان در تهران به همراه دو تن از مسئولان ارشد اقتصادی این کشور برای رایزنی و مذاکره با بخش خصوصی ایران به اتاق تهران رفت.به گزارش آوا دیپلماتیک، “گیولا پتو” سفیر مجارستان در دیدار با سیدحمید حسینی عضو هیات رئیسه اتاق تهران ضمن تاکید بر لزوم گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور از نزدیکی دو ملت ایرانی و مجاری یاد کرد و فرصت ایجاد شده فعلی را زمان مناسبی برای گسترش روابط تجاری دانست.

گیولا پتو با بیان تجربه این کشور در دوران بحران اقتصادی غرب و اتکای این کشور بر توان داخلی و استفاده از راهکارهای کارشناسان مجاری برای رفع اثرات سوء بحران گفت: صندوق بین‌المللی پول اعتقاد داشت ما باید راه اسپانیا و یونان را برویم و اروپا نیز این نظر را قبول داشت اما ما به نتیجه دیگری رسیده بودیم و با وجود این که بین ما و اروپا اختلاف افتاد اما همان مسیر کارشناسی شده خودمان را انتخاب کردیم.

سفیر مجارستان خطاب به سرمایه‌گذاران ایرانی اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دلاری در این کشور می‌توانند بدون نیاز به ویزا به مجارستان رفت‌وآمد داشته باشند و با استفاده از اوراقی که دولت مجارستان در اختیار آنها قرار می‌دهد در منطقه شینگن نیز سفر کنند.

وی هم‌چنین عنوان کرد که بازرگانان ایرانی می‌توانند به صورت قانونی در این کشور به صورت ۱۰۰ درصدی مالک مسکن و دفتر و ساختمان شوند.

گیولا پتو افزود: اکنون برخی دانشجویان ایرانی در مجارستان در خانه‌های شخصی خودشان ساکن هستند. تنها محدودیت ما در زمینه مالکیت مربوط به زمین‌های کشاورزی است که نمی‌تواند به مالکیت افراد خارجی دربیاید.

وی با مناسب خواندن بوداپست به عنوان محلی برای سرمایه‌گذاری، اعلام کرد که نرخ مالیات در این کشور بسیار پایین است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin