سفیر ایتالیا در ایران معتقد است که توسعه همکاری ایتالیا و قزوین می‌تواند منافع مشترکی را برای دو کشور به همراه داشته باشد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مائورو کونچاتوری، سفیر ایتالیا در ایران طی نشست مشترک با مدیران استان قزوین که در سالن جلسات شهرداری قزوین برگزار شد، با اشاره به این نکته که سفر به استان قزوین جنبه تشریفاتی ندارد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌ها شهر قزوین نشست مشترک با مدیران این استان در راستای توسعه روابط دو کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان این نکته که استان قزوین برنامه‌های بسیار مناسبی در راستای همکاری با کشور ایتالیا تدوین کرده است، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های استان قزوین و همچنین ظرفیت‌های این استان، اطمینان داریم که استان قزوین برنامه‌ریزی‌های بسیار مناسبی را در راستای همکاری هرچه بهتر با کشور ایتالیا تدوین کرده است.

سفیر ایتالیا تصریح کرد: پیش از این چهار بار هیئت ایتالیایی در راستای ارتقاء همکاری دو کشور به ایران سفر کرده‌اند، به منظور توسعه هم‌جانبه ارتباط دو کشور هیئت ایتالیایی درخواست کرد تا از شهر‌های شاخص ایران بازدید کند در همین راستا استان قزوین به عنوان نخستین شهر ایران معرفی شد.

وی با بیان این نکته که شاخص‌ترین افراد اقتصادی، تجاری و بازرگانی کشور ایتالیا در این سفر به استان قزوین آمده‌اند، تاکید کرد: با توجه به منافع مشترکی که بین کشور ایران و ایتالیا وجود دارد شاخص ترین افراد اقتصادی و تجاری ایتالیا به منظور شناسایی ظرفیت‌های قزوین به این استان سفر کرده‌اند.

مائورو کونچاتوری، با اشاره به نقاط به ظرفیت‌های استان قزوین، تصریح کرد: با توجه به تاریخچه کهن قزوین و همچنین ظرفیت های تاریخی و گردشگری، صنعتی، کشاورزی و تجاری زمینه‌های بسیار زیادی برای همکاری بین استان قزوین با کشور ایتالیا به وجود آورده است، در همین راستا ایتالیا می‌تواند کمک‌ شایانی در توسعه اقتصادی و تجاری استان قزوین داشته باشد.

وی با اشاره به قرار گرفتن شهر قزوین در مسیر جاده ابریشم، عنوان کرد: شهر قزوین نیز همچون کشور ایتالیا در مسیر جاده ابریشم قرار دارد، از همین رو همکاری دو جانبه استان قزوین و کشور ایتالیا می‌تواند منافع مشترکی را برای هر دو طرف داشته باشد به همین منظور توسعه روابط ایران و ایتالیا می‌تواند بسیاری تاثیر بسزایی در اقتصاد هر دو کشور داشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin