سفیر روسیه در تهران با حضور در نمایشگاه هوایی کیش، بر توسعه مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور و نیز تبادل گردشگر تاکید کرد.

لوان جاگاریان در حاشیه برگزاری نمایش هوایی جنگنده‌های ایران و روسیه در گفت‌وگو با ایسنا، ایران را از متحدان مهم روسیه خواند و گفت: همواره در سطح جهانی برخورد روسیه و ایران بسیار با یکدیگر نزدیک بوده و تطابق دارد بنابراین امیدواریم که این همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف افزایش پیدا کند.

وی از افزایش همکاری‌های نظامی و تجاری بین ایران و روسیه خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر چهره‌های نظامی بسیاری بین این دو کشور رفت‌وآمد کرده‌اند به‌ نحوی‌ که وزیر دفاع روسیه از ایران بازدید داشته و بالعکس وزیر دفاع ایران به بازدید از روسیه پرداخته است لذا شک ندارم که چنین همکاری‌هایی در آینده افزایش خواهد داشت.

سفیر روسیه در ایران، پیشرفت‌های عرصه تجاری را بسیار مثبت دانست و اظهار کرد: روابط تجاری بین ایران و روسیه بسیار خوب است اما امیدواریم این عرصه پیشرفت بیش‌تری نشان دهد.

جاگاریان افزود: امیدواریم که تا پایان سال میلادی میزان مبادلات تجاری ایران و روسیه به 2 میلیارد دلار برسد البته میزان تبادلات امروز هنوز اندک است.

او از برگزاری جلسات تجاری در ماه آینده در تهران خبر داد و گفت: طی یک ماه آینده قرار است که در تهران یک جلسه کمیسیون مشترک برگزار شود لذا شاهد حضور تجار بزرگ ایران و روسیه در این مراسم خواهیم بود که بازخورد بسیار مثبتی دارد.

سفیر روسیه در ایران تبادل گردشگر بین ایران و روسیه را مثبت خواند و گفت: ما خیلی به تبادل گردشگران خوش‌بین هستیم تا جایی که امسال در تهران دفتری گشایش‌ یافته و در مسکو نیز قرار است این دفتر افتتاح شود تا بتوانیم به تبادل گردشگر بپردازیم.

وی افزود: سال گذشته ما 5 هزار روادید گردشگری را صادر کردیم که امسال این رقم به 62 هزار رسیده است.

سفیر روسیه در ایران کیش را یکی از بهترین بخش‌های گردشگری ایران دانست و عنوان کرد: کیش یکی از بخش‌های جذاب گردشگری ایران است اما قطعاً شناخته شدن این منطقه زیبا به تبلیغات فرامرزی بیش‌تر نیاز دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin