“شیخ یحیی بن عبداله بن سالم العریمی” سفیر عمان در تهران با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و‌ گفتگو کرد.در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط دوستانه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، افزود: روابط و مناسبات فیمابین دو کشور مسلمان و همسایه بسیار خوب و پایدار بوده است.
وی گفت: سیاست حسن همجواری و برخورداری از روابط برادرانه و دوستانه با همه کشورهای همسایه به ویژه عمان برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مناسبات دو کشور از جهات مختلف سیاسی، پارلمانی و اقتصادی رو به رشد است که این وضعیت در ثبات منطقه‌ای اثر‌گذار است.
لاریجانی تاکید‌کرد: باید از همه ظرفیت‌های ممکن در جهت همکاری‌های دوستانه منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای استفاده کرد.
در ادامه این دیدار “شیخ یحیی بن عبداله بن سالم العریمی” سفیر عمان در تهران، با ارایه گزارشی از وضعیت روابط کشورش با ایران، گفت: پادشاه عمان اهتمام خاصی نسبت به توسعه روابط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران قائل است و مناسبات با کشور قدرتمند ایران را با ارزش می‌شمارد.
سفیر عمان در ادامه با تقدیر از مجلس شورای اسلامی در حمایت از گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقصادی و فرهنگی افزود: خدا را شکر که طی سال‌های اخیر با حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی از تعمیق و روابط دو کشور پیشرفت‌های قابل توجهی حاصل شده است.
وی در پایان این دیدار دعوتنامه کتبی همتای رئیس مجلس شورای اسلامی از ایشان برای سفر به مسقط را تقدیم کرد که رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن پذیرش آن اظهار امیدواری کرد ‌این سفر در پاسخ به سفر رئیس مجلس عمان به تهران در زمان مناسب انجام شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin