“علی لاریجانی” رئیس مجلس شورای اسلامی با “شیخ یحیى بن عبدالله العریمی” سفیر عمان در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.“علی لاریجانی” در دیدار سفیر عمان در تهران گفت: همکاری دو کشور در زمینه‌های سیاسی، پارلمانی، فرهنگی، اقتصادی و منطقه‌ای از روند رو به رشدی در سال‌های گذشته برخوردار بوده است که باید تقویت شود.
رئیس مجلس با اشاره به مسایل منطقه‌ای به ویژه تحولات اخیر در غزه اظهارداشت: در پشت صحنه طراحی‌های خاصی از سوی برخی کشورهای غربی برای به شکست کشاندن مقاومت مردم فلسطین در غزه صورت گرفت که پس از جنگ نابرابر رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین در غزه مشخص شد مقاومت مردمی فلسطین پیروز است.
وی با انتقاد از مواضع برخی کشورهای عربی در بحران غزه یادآور شد: متاسفانه برخی از کشورها با اتخاذ مواضع متفاوت به تفرقه دامن زدند و به ابزاری برای اجرای خواست‌های نامشروع رژیم صهیونیستی مبدل شدند.
لاریجانی در ادامه افزود: رژیم صهیونیستی دشمن قسم خورده مسلمانان است و هم پیمانی و هم داستانی با این دشمن واقعی پسندیده نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی برضرورت نزدیکی هر چه بیشتر مواضع کشورهای اسلامی و عربی در موضوعات حیاتی منطقه‌ای تاکید کرد و گفت: بین رهبران و محافل مختلف سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشورهای منطقه خلیج فارس باید گفتگوها و همکاری‌های جدی در زمینه تامین منافع ملت‌های آنها صورت گیرد.
سفیر عمان نیز در این دیدار روابط دو کشور را بسیار خوب خواند و بر لزوم گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های کشورش با جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک همسایه بزرگ و قدرتمند تاکید کرد.
“شیخ یحیى بن عبدالله العریمی” گفت: کشورهای منطقه باید همکاری خود را در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی افزایش دهند.
وی با اشاره به جنگ اخیر رژیم صهیونیستی در غزه گفت: صهیونیست‌ها از مدتها قبل در تدارک حمله به غزه بودند و تصور می‌کردند با استفاده از اختلاف بین گروه‌های فلسطینی به اهداف خود نائل می‌شوند.
وی گفت: رژیم غاصب اسرائیل به هیچ وجه قادر به شکست مقاومت مردم فلسطین نیست و تاب تحمل شکست های سیاسی، اقتصادی و نظامی را ندارد.
سفیر عمان در تهران افزود: رژیم صهیونیستی از بدو ورود به منطقه خاورمیانه تاکنون هیچگاه در پی صلح نبوده است.
سفیر عمان همچنین دعوتنامه کتبی رئیس مجلس عمان را جهت سفر رسمی رئیس مجلس شورای اسلامی به مسقط تسلیم لاریجانی کرد که وی نیز پذیرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin