علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با دریا اورس سفیر جدید ترکیه در ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، لاریجانی در این دیدار انتصاب دریا اورس به عنوان سفیر جدید ترکیه در ایران را تبریک گفت و افزود: روابط ایران و ترکیه در حوزه های مختلف به یکدیگر نزدیک بوده و می تواند فعال تر شده و توسعه یابد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه نگاه مردم ایران به ترکیه مثبت است، ادامه داد: این نگاه پس از همکاری هایی که بین ایران، ترکیه و روسیه در خصوص مسائل ترکیه صورت گرفته مثبت تر شده است و مذاکرات بین این سه کشور در موضوع سوریه به خوبی پیش رفته و اختلاف نظرها به راه حل می رسد که این موضوع می تواند مدل خوبی برای حل مسائل منطقه ای باشد.

وی با اشاره به اینکه دغدغه مشترک ایران و ترکیه مبارزه با تروریسم است، اظهار داشت: مسئله مبارزه با تروریسم باید توسعه یابد چرا که یکی از ضایعات منطقه حضور تروریست ها است که جنس مهاجری داشته و از یک کشور به کشور دیگر مهاجرت می کنند.

لاریجانی با بیان اینکه سطح روابط اقتصادی بین ایران و ترکیه باید افزایش یابد، افزود: مشکلاتی در حوزه بانکی بین دو کشور وجود دارد که این مشکلات باید رفع شود چرا که نتیجه این عدم تسهیل گری ها افزایش حجم قاچاق بین دو کشور است.

دریا اورس در این دیدار با بیان اینکه مذاکرات خوبی بین معاونت انتظامی وزارت کشور ایران و وزیر کشور ترکیه صورت گرفته است، گفت: نتیجه این مذاکرات این بوده که در مرز ایران و ترکیه عملیات مشترکی علیه پ. ک.ک باید انجام شود.

سفیر جدید ترکیه در ایران با تاکید بر اینکه قاچاق امنیت مرزی بین دو کشور را از بین می برد، تصریح کرد: هیات های عالیرتبه ایران و ترکیه با یکدیگر مذاکراتی داشته و درصدد ایجاد امنیت مرزی بین دو کشور هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin