دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت و درمان با صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر سیدحسن هاشمی در دیدار با سفیر فلسطین ضمن اشاره به پیوند عمیق ایران و فلسطین گفت: امام راحل حلقه وصل این دو ملت بودند و امروز ما شاهد ثمرات و برکات انقلاب اسلامی در منطقه هستیم.

وی در دیدار با صلاح زواوی با تاکید بر ضرورت پاسداری از خون شهدای حق و حقیقت، از جنایاتی که اسرائیل نسبت به مردم غزه، کرانه باختری و فلسطین مرتکب شده ابراز تاسف کرد.

هاشمی در خصوص درخواست سفیر فلسطین مبنی بر ارائه خدمات درمانی به کارکنان این سفارتخانه در تهران نیز قول مساعد داد.

صلاح زواوی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی فراوان از دیدار با وزیر بهداشت، گفت: از محسنات شما بسیار شنیده بودم و اینکه شما به فکر مستضعفین هستید و همین امر مرا بیشتر ترغیب کرد که با شما دیدار داشته باشم و از اینکه زمینه این دیدار را فراهم کردید سپاسگزارم و آرزو می‌کنم پرچم جمهوری اسلامی ایران همواره برافراشته باشد.

وی با یادآوری ارتباط دیرین دو ملت ایران و فلسطین این رابطه را باعث افتخار خواند و گفت: ارتباطات خوبی با مسئولان ایرانی دارم و بعد از 34 سال حضور در ایران، تعلق خاطر عمیقی به این کشور پیدا کرده‌ام.

سفیر فلسطین ایران را خار چشم اسرائیل و آمریکا خواند و استقلال ایران را مایه افتخار برای امت اسلامی دانست و در پایان ابراز امیدواری کرد: بر اساس آرزوی دیرین امام راحل روزی شاهد اقامه نماز در مسجدالاقصی باشیم.

در پایان این دیدار سفیر فلسطین لوح یادبود سفارت فلسطین را تقدیم وزیر بهداشت کرد و دکتر هاشمی نیز هدیه‌ای را به رسم یادبود به وی اهدا کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin