“برند اربل” سفیر آلمان در تهران با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.در ابتدا این دیدار بروجردی با تاکید بر اهمیت گسترش و تقویت روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و آلمان گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از هرگونه فعالیت در عرصه های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای توسعه ارتباطات فیمابین دو کشور استقبال و حمایت می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت مجالس دو کشور در تقویت و تحکیم روابط افزود: تبادل هیات های پارلمانی و سیاسی در چند ماه اخیر نشان می دهد که اراده سیاسی در دو کشور برای گسترش روابط وجود دارد.

وی همچنین گفت: مجالس ایران و آلمان باید جهت تعمیق و توسعه همکاریهای فیمابین تلاش بیشتری انجام دهند و آلمان باید با اتخاذ سیاستی مستقل در مقابل فشارهای گوناگون خارجی برای محدودیت روابط با ایران ایستادگی کند.

بروجردی در پایان این دیدار، مذاکرات آتی ایران و ۱+۵ را فرصت مناسبی برای کشورهای غربی دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه فرصتی برای نشان دادن حسن نیت و شفاف بودن فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود استفاده می کند و انتظار ما این است این مذاکرات زمینه ساز رویکرد جدید جهان غرب در قبال جمهوری اسلامی ایران باشد.

در ادامه این دیدار “برند اربل” سفیر آلمان در تهران با تاکید بر اهمیت تلاشهای دیپلماتیک در جهت توسعه روابط دو کشور به تشریح فعالیت های انجام شده در دوره ماموریت خود در کشورمان پرداخت و گفت: تمام تلاش خود را برای توسعه مناسبات فیمابین دو کشور به کار خواهم گرفت.

وی با قدردانی از مقامات جمهوری اسلامی ایران برای برقراری امکان ملاقات دو زندانی آلمانی با خانواده هایشان در ایران گفت: حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در اینگونه اقدامات نشانگر اهمیت گسترش همکاریها و رفع سوءتفاهمات فیمابین است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin