لارس نوردرم سفیر نروژ در تهران ظهر با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حشمت الله فلاحت پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی گفت: خوشبختانه کلیات روابط جمهوری اسلامی ایران و نروژ تحت تأثیر فضاسازی آمریکا قرار نگرفته است.

وی افزود: ظرفیت های فراوانی در عرصه های سیاسی و اقتصادی میان دو کشور وجود دارد که با برنامه ریزی مناسب می‌تواند به ارتقاء سطح مراودات فیمابین منجر گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر بی اعتمادی ملت ایران نسبت به آمریکا تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره بی اعتمادی به آمریکا را گوشزد کرده اند اما به احترام جامعه جهانی و سیاست صلح طلبانه جمهوری اسلامی ایران وارد مذاکرات و گفت وگو شده ایم.

فلاحت پیشه در بخش دیگری از سخنانش تداوم توافق برجام را برای اروپا با اهمیت دانست و افزود: کشورهای اروپایی باید برای تأمین امنیت خودشان برجام را حفظ نمایند.

وی افزود: آمریکا با فضاسازی سیاسی بدنبال بی ثباتی سیاسی و عدم توسعه و پیشرفت ایران است.

 وی همچنین بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه به مبارزه با گروه های تروریستی دست پرورده رژیم صهیونیستی، آمریکا و همپیمانان منطقه ایش و برگزاری مانورهای نظامی منظم در خلیج فارس در راستای برقراری امنیت و ثبات در منطقه اقدام خواهد کرد.

فلاحت پیشه در پایان بر توسعه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری های مشترک در حوزه انرژی و کشاورزی و رفع موانع بانکی میان دو کشور تأکید کرد.

در ادامه این دیدار لارس نوردروم سفیر نروژ در تهران با ابراز امیدواری از روند رو به رشد مناسبات دو کشور گفت: در طول سال‌های اخیر در حوزه های مختلف اقتصادی و تجاری میان نروژ و ایران فعالیت های موثر و خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: دولت نروژ بر ارتقا سطح روابط تجاری دو کشور اهتمام جدی دارد.

سفیر نروژ در تهران با تأکید بر حفظ توافق برجام از سوی کشورهای اروپایی افزود: عملیاتی کردن بسته پیشنهادی اروپا و حفظ برجام می تواند به گسترش تجارت میان بخشهای خصوصی طرفین منجر گردد.

نوردرم در پایان بر آمادگی شرکت های نروژی و همکاری های مشترک اقتصادی در عرصه های کشاورزی، انرژی و حمل ونقل با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin