نخست وزیر رژیم صهیونستی نتانیاهو در جلسه کابینه خود در تاریخ 7 دیماه 1393 به تهدید “صلاح زواوی” سفیر فلسطین در تهران پرداخته و وی را به تحریک افکار عمومی علیه کشور عبری و دعوت به نابودی آن متهم کرد. نتانیاهو خواستار ترور صلاح زواوی شده و از سازمان ملل متحد خواست تا اظهارات وی را محکوم کند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، صلاح زواوی، جهت پاسخ به تهدیدات نتانیاهو با روزنامه عرب زبان “الـوفـاق” چاپ تهران گفتگو داشته است که در ادامه آن را می خوانید:

گفتگو را با این سؤال آغاز می کنیم، اظهارات اخیر نتانیاهو وتهمت های که از طرف او به شما نسبت داده شده را چگونه تحلیل می کنید؟

فکر می کنم که خود نتانیاهو بزرگترین خطر برای تمام یهودیان جهان به شمار می رود و به چند علت: اقدامات این نخست وزیر نه تنها به ضرر صهیونیست ها بوده بلکه به تمام یهودهای جهان زیان می رساند. پروژه ها و برنامه های که نتانیاهو دارد پیاده می کند خطری برای قوم یهود بوده و همزیستی بین مردم وملت های ادیان الهی را به خطر می اندازد.

ما هیچ وقت گذشته خود را فراموش نمی کنیم. هنوز دوران و خاطرات کودکی را به یاد دارم که چگونه به همراه پدر و مادر سالمندم از شهر خودمان (صفد) رانده شدیم. هنوز از یادم نرفته چگونه بهمراه خواهران وبرادران وهزاران همشهری مصیبت زده و آشفته پیاده از لابه لای کوه ها و دره ها عبور کردیم، تمام این اتفاقات بدلیل تجاوز ددمنشانه صهیونیستی به شهر زیبایمان افتاد.

آنقدر یادم هست که اگر قسمت شود الآن به آن شهر برگردم، بدون اینکه از کسی آدرسی بپرسم توان پیدا کردن خانه غصب شده مان را دارم و اما در مورد اتهامات نتانیاهو نسبت به من درباره تحریک افکار عمومی، باید خاطرنشان کنم که خودش بزرگترین تحریک کننده ضد یهود و علیه خود رژیم صهیونیستی در جهان می باشد.

درباره گفته او که بنده رژیم نتانیاهو را به سرطان صهیونیستی تشبیه کردم، باید بگویم که این امر سؤالی را در ذهنم ایجاد می کند؛ که عنوان و هویت كسی که یک ملت را در سالهای 1948 و 1967 از وطن خود بیرون رانده غیر از این چه می تواند باشد.؟! جدا از این همه کشتارهای که در حق مردممان انجام داده، از جمله ترور رهبران فلسطینی و دیگر علما و اندیشمندان جهان اسلام در سراسر جهان.

باید بگویم که ملت ما از صد سال پیش تا کنون با یک کشتار تاریخی و پیوسته و مستمر اما به دست چهره های مختلف صهیونیستی روبروست که آخرین این کشتارها والبته نه پایان آنها، هولوکاست غزه مبارز می باشد.

برای ما تعجب آور است که اگر یک فلسطینی در خانه اش اسیری یا شهیدی یا زخمی یا خانه تخریب شده ای نداشته باشد. به همین دلیل به نتانیاهوی جنایتکار می گویم که اقدامات او در کشتار و به اسارت گرفتن، اسم و عنوانی به غیر از اقدامات سرطانی، نام دیگری را نمی توان نهاد.!!

در سال 1948 اجداد جنایتکار او عده کثیری از مردمانمان را از سرزمین خود بیرون راندند و در سال 1967 این دشمن خودکامه این کار را ادامه داد و حتی به قطعنامه سازمان ملل متحدد صادره در سال 1947 هیچ توجهی نکرده تا 78% درصد از سرزمین مقدسمان را تصاحب کرد، والان نیز دارد در کرانه باختری پیشروی می کند و نوار غزه را ویران ساخته، حتی کرانه باختری را به اسم اصلیش نمی خواند و آن را به اسم جعلی (یهودا وسامرا) میخواند.!!

نتانیاهو بداند که ما ملتی هستیم که مطالعه میک ند ومی جنگد و مصمم و با اراده هستیم و خون خود را در راه برگشتن به وطن و بازپس گیری سرزمینهای غصب شده خود تقدیم می کنیم. بنابراین ما از تمام امکانات موجود استفاده می کنیم تا صدای خودمان را به جهان برسانیم.

اما بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی سید علي خامنه ای که نتانیاهو به آنها اشاره کرد، باید بگویم که این بیانات از مسئولیت های رسمی و دینی آن حضرت به عنوان رهبر انقلاب اسلامی سرچشمه می گیرد و ایشان براساس این مسئولیت ها عمل می کنند. ایشان مرجعیت أول دینی برای امور مسلمانان و در رأس آنها قضیه فلسطین غصب شده و مسجد الاقصی مبارک (اولین قبله مسلمانان وسومین حرمین شریفین) می باشند. این مسئولیت و حق مسلم اوست که در مورد امور مسلمانان و در رأس آنها قضیه فلسطین که مهمترین قضیه ای مسلمانان میباشد اظهار نظر کنند.

نتانیاهو که دارد تمام سرزمینهای فلسطینی و عربی و اسلامی را در تبدیل به کانون خشم و انزجار علیه رژیم خود می سازد را سرعت می بخشد، و از آنها یک بمب ساعتی بر علیه اقدامات و جنایات رژیم خود می سازد. تظاهرات گسترده که در تمام نقاط جهان علیه اقدامات مجرمانه او و به دفاع از مردم غزه شاهد بودیم، چیزی نیست جز یک زنگ خطری برای این جنایتکار.

مردم آمریکا و اروپا و همه قاره ها در این تظاهرات شرکت کردند و از آنها عقب نماندند. حتی نزدیکترین کشورها به این رژیم، کشورهای که در تأسیس آن سهیم بودند و به آن اسلحه می دادند مجبور شدند از حق و عدالت طرفداری کنند و کنار ملت قهرمان فلسطین بایستند.

اما تهدید نتانیاهوی جنایتکار به ترور بنده، بهترین توصیف برای هویت رژیم او محسوب می شود و نشانه ای از جهل و نادانی اوست. من پنجاه سال در انتظار چنین روزی هستم، بمانند تمام مبارزان فلسطینی و بمانند هر مؤمنی که آرزوی لقاء الله را دارد، همچنین نشان از نادانی ناتانیاهو که نمی داند که کشته های ما در بهشت و کشته های آنها در جهنم و بدترین جایگاه است.

یکی از اتهاماتی که به شما وارده شده این است که از اظهارات رهبر انقلاب و دعوت ایشان برای مسلح کردن کرانه باختری پشتیبانی می کنید، آیا واقعیت دارد که ایران به کرانه باختری اسلحه می رساند؟ آیا ایران فقط به مقاومت در غزه اسلحه می دهد؟

هر کشور استقلال و سیاست خاص خود را دارد و خودش تصمیم می گیرد چگونه درباره قضیه فلسطین به تعهدات خودش عمل کند. مشروعیت جمهوری اسلامی ایران بر دو اصل اسلام و فلسطین بنیانگذاری شده است، لذا تمام کردارهای رهبران و ملت آن از فلسفه و هدف تأسیس این جمهوری و تاریخ طولانی مبارزه آن سرچشمه می گیرد.

می دانیم که حضرت امام راحل (ره) نماز در مسجد الاقصی مبارک را آرزو می کردند و نیز این آرزوی جانشین ایشان سید علي خامنه ای است و همچنین آرزوی تمام مسلمانان جهان می باشد. اما عقاید شخصی خودم به عنوان یک پناهنده فلسطینی و یک مبارز که با انقلاب فلسطین از آغاز همراه بودم این است که رهبر انقلاب می دانند چگونه به تعهدات خودشان در قبال وطن و قضیه خودشان وق ضایای تمام مسلمانان عمل کنند.

من خوشحال می شوم اگر موفق شویم کشور فلسطین را حتی روی بخشی از سرزمینهای غصب شده بر پا کنیم. با اینکه شک دارم که این دشمن حتی اجازه این کار را نیز به ما بدهد. دشمن ما در نظر دارد کشور پهناوری را برای خودش تشکیل دهد که وسعت آن (از نیل تا فرات) محدود نمی شود، بلکه اردن، سوریه، لبنان، سینای مصر، عراق، عربستان سعودی و بخشی از خود ایران را هم شامل می شود. این است پیشروی سرطانی که نشانه های آن برای همگان نمایان است.

دلیل طرح اتهاماتی به شما درباره مسلح کردن کرانه باختری چیست؟

نتانیاهو باید به شدت نگران باشد چون همانطور که گفتم اقدامات او تمام سرزمینهای عربی و اسلامی را علیه رژیم غاصب برخواهد انگیخت. البته نوار غزه و کرانه باختری، از ملت فلسطین و رهبران مبارز آن دستور العمل می گیرند. نسل های تشکیل دهنده عبارتند از فرزندان شهیدان و جانبازان و اسیران.

نسلهایی که جز ادامه راه پدران خود برای برگشتن به سرزمینهای کامل خود چاره دیگری ندارند. ما صد سال است که داریم می جنگیم و شهیدان زیادی را تقدیم کردیم که حق ملت ماست که نام آن ملت شهیدان باشد. همانطور که قبلا گفتم فلسطینی نیست کسی که در این راه دراز بها نپرداخته باشد. تقدیر ما این است که جهاد را نسل در نسل ادامه دهیم. به برادران خودم در گروه های فلسطینی می گویم که شما در بخشی از رشته ای طولانی از انقلاب ها قرار گرفتید که فقط با بازپس گرفتن حقوق کامل تاریخی مان بدون هیچ کم و کاستی متوقف نمی شود تا وقتی که عدالت بر روی سرزمین پاکمان محقق شود و کشور مستقل خودمان با پایتخت شهر قدس شریف بنیانگذاری کنیم و به تجاوزات دشمن به مقدسات اسلامی و مسیحی خودمان تا ابد پایان دهیم.

باید هم به آوردن هـزاران مزدور از تمام کشورهای جهان برای تجاور به ملت ما و برای تحکیم اشغال سرزمین مقدسمان از طرف دشمن صهیونیستی پایان دهیم. چرا که این مسئله (ورود مزدوران) به مسلمانان و مسیحیان و حتی به یهودیان آسیب می رساند، یهودیانی که هنوز به فلسطینی بودن شان افتخار می کنند و به زبان عربی می نویسند و تمام آداب و رسوم ما را حفظ کردند.

ما با یهودی ها و همچنین مسیحیها برادر هستیم. همگی اهل کتاب هستیم و همانطور که خدا فرمودند:میان هیچ یک از فرستادگان او فرق نمی گذاریم، و گفتند: شنیدیم و اطاعت کردیم، پروردگارا عفوت را می طلبیم، و بازگشت (همه) به سوی توست” بقره-285.

ما کینه نسبت به یهود نداریم و آن سرنوشت ما است که با سیاست استکبار و استعمار که به طور مداوم بر ملت مظلوم فلسطین اعمال می شود مقابله کنیم.

حجم جنایت های که نتانیاهو علیه نوار غزه مرتکب شده و می شود برای من یک سؤال است؟

چه بگوییم درباره دو هزار شهید و بیش از 11 هزار زخمی؟ و دهها مسجد ویران شده؟ و سازمانهای آموزشی و بهداشتی شامل بیمارستانها و درمانگاه ها که به وسیله جنگندهای کور او ویران شد؟!

وچه بگوییم به ملت آواره شده ما که زیر چادرها در انتظار بازسازی خانه ها و مؤسسات خود در نوار غزه هستند. چه بگوییم به خانواده های هزار بازداشت شده در کرانه باختری ؟ و به خانوادهای بیش از بیست شهید که در آوارگی مظلومانه به شهادت رسیدند؟

داستان جنایت نتانیاهو در به شهادت رساندن وزیر قهرمان عالی قدر مرحوم زیاد ابو عین چیست؟ و سریال طولانی از جنایت های او و رژیمش از آغاز آن تا این لحظه.

نتانیاهو شک نکند که تا حق کامل خود را بس نگیریم سلاح ما ساکت نخواهد شد. و در راس آن حق ما به بازگشت و تعیین سرنوشت و تاسیس کشور مستقل روی سرزمین تاریخی خودمان هر چقدر زمان طول بکشد.

جهاد ما ادامه خواهد یافت تا به تفکر جنایت وار را که قصد دارد ملت ما را ریشه کن کند و ما را سرخ پوست فرض کرده و فکر می کند اضافی هستیم، از بین ببریم.

نتانیاهو با این جنایت ها تمام یهودی ها را علیه خود تحریک می کند و به طور قطع در انتخابات آینده شکست خواهد خورد. چون او بیشتر شبیه یک گاوچران هست تا یک انسان و اینگونه تفکرها باید شکست بخورد چون با جنایت همراه است و امنیت نمی آورد بلکه همه یهودهای جهان را نابود می کند و ملتها را علیه آنها تحریک می کند. در سالهای آینده آثار جنایت های صهیونیست ها در سراسر جهان شاهد خواهیم بود.

به شخصیتی که به دنبال تشکیل کشور یهودی بدون حضور غیر یهودیان در سرزمین فلسطین است، چه می گویید؟

ما می دانیم که نتانیاهو به دنبال بیرون کردن بقیه فرزندان ملت ما از کشور خودشان فلسطین هست که تعدادشان یک ملیون و نیم است همچنین می خواهد ملت ما را از کرانه باختری و نوار غزه هم از وطن غصب شده خود بیرون کند.

لازمه تشکیل یک کشور یهودی این است که هموطنان مانده در سرزمین های 48 و در کرانه باختری و نوار غزه و شهر قدس شریف را بیرون کنند. وقتی می بینیم که تعداد شهرک های صهیونیستی ساخته شده در قدس شریف و کرانه باختری از 300 بیشتر شده و تعداد شهرک نشینان به بیش از یک ملیون رسیده است.

وقتی غصب زمین های ما و ساختن دیوار نژاد پرستی که پارگی وطنمان را بیشتر کرده و تجاوز روزانه به مسجد مبارک الاقصی (قبله اول مسلمانان و سومین حرمین شریفین) را می بینیم یقین می آوریم که این دشمن بر ادامه جنایت های خود اصرار دارد و این اصرار ناشی از طرز تفکر کسانی که همزیستی با مردم فلسطین را نمی خواهند حتی اگر بر حسب ادعاهایشان که روی بخشی از سرزمین فلسطین باشد.

و این راه کسانی که گور خودشان را با دست های خودشان می کنند و جهان عربی و اسلامی علیه خودشان بر می انگیزند.

مبارزه ادامه دارد و به دست گرفتن سلاح مسئله ای که به ما تحمیل شده تا تمام حقوق ما خودمان را محقق سازیم. در واقع نتانیاهو و باند آن باید از صلیبی ها عبرت بگیرند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin