گروه سفیران صلح و دوستی با همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران نشست مجازی به مناسبت روز بین المللی جوانان و  دهه اقدام برای توسعه پایدار را با حضور و سخنرانی هنرمندان و فرهیختگان برگزار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این نشست سرکار خانم دکتر طیبه محمد، مدیر گروه سفیران صلح و دوستی، ضمن خیر مقدم به مهمانان هدف گروه سفیران صلح و دوستی را از برگزاری سلسله نشست های منظومه فرهنگ صلح بیان نمودند. ایشان در پایان صحبت های خویش به همکاری گروه سفیران صلح و دوستی و سازمان ملل متحد در تهران با افراد مشهور ایران اشاره کردند.

سرکار خانم دکتر ماریا دوتسنکو، رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران ضمن قرائت پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز بین المللی جوانان و تبریک این روز به همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران و سفیران صلح و دوستی با افراد مشهور ایران اشاره و اهداف خود را از این همکاری بیان نمودند.

آرتین روستاکهن کودک ده ساله با قرائت متن کوتاهی به زبان انگلیسی پیام “شما جوانان آینده من را می سازید” به گوش جوانان حاضر در نشست رساند.

آقای امیر محمد، جوان موفق مقیم ایتالیا از تاثیر جوانان در مهار کرونا در ایتالیا صحبت کرد.

در این نشست آقای اشکان خطیبی به عنوان دبیر جوان سفیران صلح و دوستی، از جانب سرکار خانم دکتر ماریا دوتسنکو و سرکار خانم دکتر محمد معرفی شدند.

آقای خطیبی، بازیگر و دبیر جوان سفیران صلح و دوستی، سخنرانی خود را با اشاره به آرمان های توسعه پایدار و پیام آقای گوترش به مناسبت روز بین المللی جوانان آغاز کرد. ایشان در پایان صحبت خود اظهار داشت که مایل است به عنوان دبیر جوان سفیران صلح و دوستی، به آرمان های یکم و دوم توسعه پایدار بپردازد.

 ارکستر ایستگاه به سرپرستی آقای مهدی نوروزی در این نشست حضور داشتند و در دو بخش به اجرای موسیقی پرداختند.

خانم مها حنیفی از امارات، موسس برند دخترونه به بیان کار و انگیزه خود پرداختند.

خانم رکسانا رازقیان عضو تیم ملی قایق رانی آب های خروشان، صحبت خود را با عنوان “ورزش میدان جنگ نیست” آغاز کرد و در صحبت های خود بیان داشت که باید از ورزش را با صلح در آمیخت و این امر را از کودکی آموزش داد.

آقای ایمان رضازاده، مدیر پروژه مسیر صلح، درباره فعالیت های خود در این چند سال و قهوه گفتگو صحبت کردند.

خانم ملیکا تبریزی، جوان ترین نویسنده ایران در سال 97، درباره خطر انقراض زبان فارسی در سال های آتی به واسطه استفاده از فینگلیش و ورود واژگان بیگانه زیاد به زبان فارسی صحبت کرد.

خانم طاهره بهرامی، نقال و شاهنامه خوان، به خوانش ابیاتی از داستان سیاووش و بررسی شخصیت این اسطوره جوان شاهنامه فردوسی پرداخت.

آقای دکتر حسین باهر، جامعه شناس و استاد دانشگاه درباره تاثیر جوانان بر جامعه ایران و دنیا صحبت کردند.

خانم میترا حجار، بازیگر و فعال محیط زیست، به بیان این امر که جوانان اکنون آینده سازان فردا هستند، پرداختند.

خانم رزا شهسواری، استاد بین المللی یوگا و مدیتیشن، به بیان موضوع خودشناسی و به خود رسیدن در دوره جوانی پرداختند.

خانم دکتر سوگل مشایخی، رفتارشناس و جامعه شناس، جمع بندی نشست را برعهده داشتند. ایشان در پایان صحبت خود به طرح کارگاه های آموزش مهرت های زندگی اشاره کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin