دریا اورس، سفیر ترکیه در تهران در رای گیری انتخاب بهترین «عکس سال» خبرگزاری آناتولی شرکت کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دریا اورس، سفیر ترکیه در ایران در انتخاب بهترین عکس سال خبرگزاری آناتولی در حوزه‌های اجتماعی، خبری و ورزشی شرکت کرد.

اورس آثار عکاسان و خبرنگاران خبرگزاری آناتولی را در ترکیه و خارج از کشور بررسی کرد و به عکس‌های منتخبش در دسته‌های «خبری»، «اجتماعی» و «ورزشی» رای داد.

او در بخش خبری، عکس «حمله رژیم اسد به غیرنظامیان» و در حوزه اجتماعی به «زندگی سخت در اردوگاه‌های ادلب» اثر محمد سعید و «زندگی در زباله» اثر محمد شجهان را انتخاب کرد.

اورس درباره انتخاب‌هایش توضیح داد: من به این دختر که در میان زباله‌ها برای ادامه زندگی خود می‌جنگد، رای می‌دهم.

سفیر ترکیه در حوزه ورزشی به عکس‌ «رویاهایی که جنگ نمی تواند آنها را نابود کند» اثر محمد سعید و «شادی یک بسکتبالیست معلول» اثر علی اتماکا رای داد.

گفتنی است رای‌گیری برای انتخاب بهترین‌های این مسابقه در بخش‌های خبری، اجتماعی و ورزشی از میان 67 اثر برتر از اول دسامبر آغاز شد.

در مسابقه امسال آناتولی که نخستین دور آن سال 2012 برگزار شد، 67 اثر برگزیده از عکاسان و خبرنگارانی از ترکیه، افغانستان، فلسطین، سوریه، عراق، یمن، اسپانیا، ایتالیا، ایسلند، مجارستان، بلاروس، روسیه، آمریکا، کانادا، ژاپن، اندونزی، بنگلادش، کلمبیا، برزیل و دیگر کشورها که از میان بیش از 825 هزار عکس انتخاب شدند، در تمام مناطق جهان با زیرنویس ترکی و انگلیسی به رای گیری گذاشته شده است.

در مسابقه امسال در بخش خبری 26، اجتماعی 24 و ورزشی 17 عکس به رای گیری گذاشته شده است.

زمان رای گیری تا 31 دسامبر از طریق اینترنت به آدرس “aa.com.tr/yilinfotograflari” و “aa.com.tr/photooftheyear” ادامه خواهد داشت.

در رای گیری سال گذشته 394 هزار و 624 نفر شرکت کرده بودند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin