شب‌های فرهنگی ونزوئلا در شیراز در امتداد برگزاری روز شیراز در کاراکاس با حضور سفیر این کشور در استان فارس برگزار شد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “امه نوتب زمبرانو” سفیر ونزوئلا در مراسم افتتاح شب‌های فرهنگی ونزوئلا در شیراز گفت: 521 سال پیش ملت ونزوئلا استقلال خود را به دست آورد و توانست دوباره فرهنگ خود را زنده کند.

سفیر ونزوئلا در ایران افزود: به لطف رئیس جمهور چاوز و دلاوری ملت ونزوئلا ما توانستیم پرچم فرهنگ و کشورمان را بالا ببریم.

وی با ادای احترام به «سیمون بولیوار» قهرمان آزادی ونزوئلا، تصریح کرد: امپریالیسم از اتحاد ایران و ونزوئلا به خود می‌لرزد.

در ادامه این مراسم، دبیرکل انجمن دوستی ایران و ونزوئلا نیز ضمن خوشامدگویی به میهمانان از استمرار برنامه شب‌های فرهنگی ونزوئلا در شیراز خبر داد.

محمد قربانپور افزود: شب دوم فرهنگی ونزوئلا در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود.

س از سخنان وی گروه نمایشی «فافید» از ونزوئلا نمایشی دو نفره را در مورد «سیمون بولیوار» قهرمان انقلاب بولیواری ونزوئلا اجرا کرد.

از نکات جالب برنامه، اهتزاز پرچم ونزوئلا در تمام طول شب بر فراز ساختمان باغ جهان‌نما بود که توسط دو ونزوئلایی با لباس‌های مبارزان انقلابی نگاه داشته شده بود.

پس از این برنامه، گروه موسیقی «بی توآیا» از ونزوئلا به اجرای برنامه پرداخت و در بسیاری از اشعار خود از شیراز و ایران به بزرگی یاد کردند که با تشویق حضار همراه بود.

دو خواننده اصلی این گروه «پیکی» و «ارنستوا» بودند و «پیکی» پس از پایان برنامه طی سخنانی گفت: بر علیه ونزوئلا و ایران تبلیغات بسیاری در جهان می‌شود اما ما باید به دنیا نشان بدهیم که دارای فرهنگی زنده هستیم و بر روی پای خود ایستاده‌ایم.

وی افزود: هر دو ملت ایران و ونزوئلا با مقاومت و مبارزه به این جایگاه رسیده‌اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin