محمود شالویی، دستیار وزیر فرهنگ و مدیرکل حوزه وزارتی، با گییرمو پوئنته اوردوریکا سفیر مکزیک در تهران، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، شالویی در این دیدار با اشاره به لزوم توسعه روابط فرهنگی تهران و مکزیکو سیتی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران از توسعه روابط همه جانبه و همکاری‌های مشترک ایران و مکزیک استقبال می‌کند.

دستیار وزیر فرهنگ به برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان مکزیک در موزه هنرهای معاصر تهران و نمایشگاه هنرهای تجسمی و لباس ملی ایران در مکزیکو سیتی اشاره کرد و گفت: برپایی مشترک نمایشگاه‌های کتاب و هنرهای تجسمی در کنار نمایش فیلم‌های سینمایی می‌تواند به تقویت روابط فرهنگی ایران و مکزیک منجر شود.

وی ادامه داد: می‌توانیم با برپایی هفته‌های فرهنگی مشترک، تاریخ و تمدن غنی دو کشور را به نمایش بگذاریم تا پشتوانه‌ای برای آینده روشن روابط ایران و مکزیک باشد.

مدیرکل حوزه وزارتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نشست آتی مجمع یونسکو به میزبانی مکزیک و سفر احتمالی محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ ایران به این کشور، گفت: سفر احتمالی وزیر فرهنگ دولت جمهوری اسلامی به مکزیک، علاوه بر حضور در مجمع یونسکو، فرصتی ارزشمند برای توسعه و تعمیق روابط ایران و مکزیک محسوب می‌شود.

همچنین در این دیدار، گییرمو پوئنته اوردوریکا سفیر مکزیک در تهران با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگی ایران و مکزیک برپایه تاریخ و تمدن چشمگیر دو کشور گفت: ترجمه شاهنامه فردوسی به اسپانیایی، برپایی نمایشگاه هنرمندان ایرانی در سفارت مکزیک و همکاری‌های علمی و فرهنگی دو کشور از جمله اقداماتی است که تاکنون مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: موزه هنرهای جهان در مکزیک علاقه مند است بخشی را به نمایش هنر ایران اختصاص دهد تا مخاطبان بتوانند هر چه بیشتر با فرهنگ و هنر ایران آشنا شوند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin