رئیس جمهور ضمن اعلام آمادگی ایران برای همکاری با تایلند در زمینه تبادل توانمندی‌ها در عرصه‌های مختلف گفت: آنچه امروز در پارک‌های علم و فناوری و مجموعه‌های دانش‌بنیان ایرانی به نمایش درآمده مبین این واقعیت است که دانشمندان جوان ایرانی چگونه از تحریم‌ها فرصت‌های درخشان پیشرفت خلق کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر سید ابراهیم رئیسی در آیین دریافت استوارنامه آقای «پیچیت بونساد» سفیر جدید پادشاهی تایلند روابط دوکشور را دوستانه توصیف و بر تلاش برای ارتقای بیش از پیش سطح روابط فیمابین تاکید کرد.

رئیس جمهور در واکنش به درخواست سفیر جدید تایلند برای بهره‌مندی از پیشرفت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی و فناوری ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای همکاری با تایلند در زمینه تبادل توانمندی‌ها در عرصه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، انرژی، علمی و گردشگری، گفت: آنچه امروز در پارک‌های علم و فناوری و مجموعه‌های دانش‌بنیان ایرانی به نمایش درآمده مبین این واقعیت است که دانشمندان جوان ایرانی چگونه از تحریم‌ها فرصت‌های درخشان پیشرفت خلق کردند.

پیچیت بونساد، سفیر جدید پادشاهی تایلند نیز در این مراسم تمرکز سیاست خارجی کشورش را بر توسعه مناسبات در راستای تامین منافع متقابل اعلام کرد و گفت: به‌عنوان سفیر تایلند همه تلاش خود را برای ارتقای روابط دوستانه دو کشور به سطوحی بالاتر به کار خواهم گرفت.

سفیر تایلند با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی و دانش‌بنیان و به‌ویژه در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی پیشرفت‌ها و دستاوردهای چشمگیری داشته است، ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران علاقمند باشد توانمندی‌های خود در زمینه‌های علمی و اقتصادی را با تایلند مبادله کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin