استلیانوس گاوریل، سفیر یونان در تهران، با علی جدی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری یونان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علی جدی، در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی جمهوری اسلامی ایران و یونان، گفت: توسعه روابط فی‌مابین به تلاش بیشتری نیاز دارد و می‌توان از ظرفیت‌های فرهنگی قابل توجهی که در سالیان طولانی برای دو کشور به‌دست آمده، در راستای تقویت همکاری‌ها در همه عرصه‌ها به‌ویژه در زمینه فرهنگی بهره برد.

نماینده مردم شیروان در مجلس بر عملکرد مستقل و تاثیرگذار ایران در منطقه و جهان تأکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به این استقلال هزینه‌های بسیاری را متحمل شده، که تحریم‌های ظالمانه غرب نمونه‌ای از آن است، اما تحریم ها نه تنها موجب رکود نشد بلکه کشورمان توانست آن را تبدیل به فرصت کرده و به اهداف خود دست یابد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و یونان با بیان اینکه حفظ حقوق ملت‌هایی که مورد ظلم قرار گرفته اند، از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: ما همواره با وجود فشارهای بین‌المللی از ملت مظلوم غزه حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: امروز کودکان و زنان بی‌دفاع غزه در نتیجه حمله کشورهایی کشته می‌شوند که خود را مدافع حقوق بشر می‌دانند.

سفیر یونان در این دیدار، ضمن تاکید بر اشتراکات و تشابهات فرهنگی و تاریخی دو کشور، گفت: ایران دارای تمدنی بزرگ در منطقه است. از دریای خزر تا خلیج همیشه فارس، شاهد تاریخی شگرف هستیم و روابط درهم تنیده با ایران موجب افتخار یونان است.

استلیانوس گاوریل، حمایت از حقوق انسان‌ها را از خصایص برجسته و تاریخی ایرانیان دانست و افزود: در این روزها که اتفاقات سخت و دلخراشی در غزه رخ می‌دهد، دفاع محکم و قوی جمهوری اسلامی ایران از مظلومان فلسطین شایسته قدردانی است.

سفیر یونان در پایان این دیدار، تاب‌آوری جمهوری اسلامی ایران در مقابل تحریم‌ها را شگفت انگیز دانست و تقویت اقتصاد در این بحبوحه را تحسین کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin