سفیر یمن در تهران با تاکید بر اینکه خواسته‌های مردم یمن در برابر متجاوزان به حق است، گفت: همه متجاوزان باید این سرزمین را ترک کنند و خواسته دیگر مردم یمن پرداخت غرامت عادلانه از سوی متجاوزان به مردم یمن به خاطر تحمیل این جنگ چند ساله است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ابراهیم محمد دیلمی در دومین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین که موضوع “یمن؛ محور تحول و خودباوری جهان اسلام” که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: جنگ یمن، جنگ مظلومان در برابر مستکبران است و ما شاهد مقاومت همه جانبه مردم یمن در برابر مستکبران هستیم.

سفیر یمن در تهران با بیان اینکه خیزش اسلامی مردم یمن در برابر متجاوزان و مستکبران تمدنی است، افزود: شهید الحوثی بر مقابله با طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی تاکید داشت و می‌گفت که باید جهان اسلام برای مبارزه با طرح‌های استعماری و استکباری متحد شوند و با اتکا به خداوند در این مسیر حرکت کنند.او تأکید داشت که در این راستا باید مسلمانان اختلافات و درگیری‌ها را کنار بگذارند و در برابر طرح‌های استکباری صهیونیستی و آمریکایی با یکدیگر متحد شود.

وی خاطرنشان کرد: این شهید می‌گفت که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند بر جهان اسلام تسلط پیدا کنند و باید مسلمانان در این ارتباط با یکدیگر متحد شوند تا این طرح‌های استکباری با شکست روبرو شود.

 دیلمی با اشاره به تظاهرات روز گذشته مردم یمن یادآور شد: مردم یمن با حضور باشکوه خود در شهر صنعا بار دیگر بر مبارزه با طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی تاکید کردند.

 سفیر یمن در ایران با بیان اینکه تجاوزی که به یمن صورت گرفته‌، یک جنگ آمریکایی – صهیونیستی و سعودی است، گفت: مردم یمن در این تظاهرات تاکید کردند که به پایداری خود در برابر متجاوزان ادامه می‌دهند.

وی تصریح کرد: جنگ امروز یمن فقط یک جنگ نظامی نیست بلکه جنگی در سطوح مختلف فرهنگی، تمدنی، نظامی است.

این مقام یمنی با بیان اینکه مقاومت مردم یمن در برابر متجاوزان به الگویی برای جهان اسلام برای مقابله با طرح‌های استعماری آمریکا و صهیونیست‌ها تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: متجاوزان، یمن را ضعیف تصور می‌کردند و فکر می‌کردند که می‌توانند به‌راحتی بر آن پیروز شوند ولی اکنون یمن به مکانی برای مقابله با طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی تبدیل شده و مقاومت در این منطقه ادامه دارد تا پیروزی نهایی محقق شود.

دیلمی یادآور شد: خواسته‌های مردم یمن در برابر متجاوزان به حق است، همه متجاوزان باید این سرزمین را ترک کنند و خواسته دیگر مردم یمن پرداخت غرامت عادلانه از سوی متجاوزان به مردم یمن به خاطر تحمیل این جنگ چند ساله است.

وی در پایان از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن تشکر و قدردانی کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin