سفیر گرجستان در ایران گفت: هر گونه سوء تفاهم موجود در مورد سفر شهروندان ایرانی بررسی و برطرف می شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک و به نقل از پایگاه خبری آپسنی، چاخواشویلی خاطرنشان کرد: تنها در ماه نوامبر 17 هزار ایرانی از مرزهای گرجستان تردد کرده اند و در میان آنها به 434 نفر اجازه ورود داده نشده که تعداد چندان زیادی هم نیست.

وی با اشاره به وجود قرارداد لغو ویزا برای شهروندان ایرانی گفت : اتباع ایران می توانند بطور آزاد به گرجستان سفر کنند و آمار موجود نیز حاکی از این واقعیت است.

چاخواشویلی خاطر نشان کرد که امسال نزدیک به 350 هزار نفر شهروند ایرانی به گرجستان سفر کرده اند.

سفیر گرجستان اظهار داشت: در رابطه با حوادث اخیر دو بار در وزارت امور خارجه ایران حضور و درباره روابط دوجانبه و نیز آن سوء تفاهم کوچکی که در مرزهای کشور ما روی داده بود ، توضیح دادم.

چاخواشویلی، همچنین با اشاره به اینکه سفیر ایران در گرجستان نیز با وزیر امور خارجه گرجستان و معاون وی دیدار کرده است گفت: در این دیدار ها مذاکرات اساسی انجام گرفته و طرفین آمادگی کامل برای همکاری و رفع برخی نارسایی های موجود را اعلام کرده اند.

وی افزود: همه موارد مشخص از طریق مذاکرات بررسی و درآینده هیچ سوء تفاهمی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

چاخواشویلی با اشاره به اینکه سفیر ایران در گرجستان نیز نشست خبری در تفلیس برگزار کرده و آمادگی برای همکاری در این زمینه را اعلام کرده است ،گفت: در آینده نزدیک دیدارهای دوجانبه فرماندهان مرزبانی برگزار می شود و هر گونه سوء تفاهم حل و فصل خواهد شد.

سفیر گرجستان گفت: مشکلاتی در رابطه با انتقال مقدار زیادی مواد مخدر از ایران به گرجستان وجود دارد که در این زمینه نیز با طرف ایرانی صحبت شد.

چاخواشویلی افزود: مقامات ایرانی همواره بر حق مسلم گرجستان و مرزبانان آن جهت اجرای قانون تاکید داشتند ولی آنها خواستار احترام و مهربانی بیشتر با گردشگران و بخصوص بانوان ایرانی هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin