سفیر کنیا با بیان اینکه کشورش درصدد استفاده از ماشین آلات حوزه کشاورزی برای توسعه و مکانیزه کردن این بخش است، نسبت به تامین نیاز کشورش از تراکتورسازی ایران ابراز علاقه کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، جاشوا گاتیمو آگوتا در حاشیه بازدید از این گروه صنعتی افزود: برای این منظور کشور پاکستان و ایران به عنوان تولید کننده تراکتور به کنیا پیشنهاد شده بود که با بررسی های مفصل مشخص شد تولیدات تراکتورسازی ایران تطابق بیشتری با نیاز کشاورزی کنیا دارد و این ارجحیت چه در بخش فنی و مهندسی و چه در مورد قیمت تمام شده بیشتر نمود داشت.

وی با بیان اینکه برای دیدن تولیدات تراکتورسازی در مزارع کنیا خواهد جنگید، از مسوولان تراکتورسازی دعوت کرد برای معرفی هرچه بیشتر تولیداتشان، در نمایشگاه کشاورزی پیش رو در کنیا شرکت کنند.

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در این بازدید با اعلام اینکه تراکتورسازی آماده هرگونه همکاری برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی کنیا است، اظهار کرد: تراکتورسازی ایجاد خط تولید و یا صادرات به این کشور را به عنوان گزینه های روی میز عنوان کرد .

مصطفی وحیدزاده اضافه کرد: تراکتورهای تولیدی در تراکتورسازی در حال حاضر در مزارع بیش از ۲۵ کشور دنیا استفاده می شود اما توسعه بازارهای هدف همچنان در برنامه بخش صادراتی این مجموعه با اولویت نیاز داخلی قرار دارد.

تراکتورسازی ایران هم اکنون با ۱۲ شرکت اقماری که هشت شرکت در تبریز، ۲ شرکت در خارج از آذربایجان شرقی و ۲ شرکت در بیرون از مرزهای کشور ایران، بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی و تراکتور از ۳۵ تا ۱۵۰ اسب بخار در کشور است.

امسال تعداد تراکتورهای تولیدی این گروه از ۳۱ هزار دستگاه گذشت و ۲هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور به ارزش ۴۵ میلیون دلار به بیش از ۲۰ کشور جهان صادر کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin