رئیس اتاق بازرگانی قزوین در دیدار با سفیر کنیا گفت: برای بررسی خواهرخواندگی و توسعه روابط تجاری تا پایان امسال یک هئیت تجاری و بازرگانی عازم کنیا می شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علیرضا کشاورز قاسمی در نشست تخصصی با سفیر کنیا در ایران که در استانداری این استان برگزار شد اظهارداشت: استان قزوین با داشتن بخش خصوصی توانمند آمادگی دارد در زمینه صادرات محصولاتی مانند مصالح ساختمانی، مواد غذایی، ساخت و ساز مسکن همکاری کند.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین تصریح کرد: در ۵ ماه گذشته و در شرایط پسابرجام هفت سفیر به استان قزوین سفر کرده و برای همکاری های مشترک تجاری اعلام آمادگی کرده اند که امیدواریم در گفتگوهای رو در رو به نقاط مشترک برسیم.

قاسمی یادآورشد: آمادگی داریم در سه ماه آینده یک هیئت تجاری را عازم کشور کنیا کنیم تا ظرفیت های این کشور برای سرمایه گذاری و کار تولیدی بررسی شود.

وی افزود: بررسی ایجاد صنایع تبدیلی و خواهرخواندگی بین قزوین و ایالت کرسیا در کنیا در این سفر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

رقیه سوبا سفیر کنیا در ایران نیز طی این نشست گفت: این کشور برای صادرات میوه، گوشت، چای و قهوه به ایران و به ویژه شهر قزوین آمادگی لازم را دارد

وی کنیا را قطب کشاورزی، گردشگری و دامپروری دانست و افزود: بسترهای لازم برای سرمایه گذاران قزوینی در این کشور فراهم است و تا کنون 9 کمپانی ایرانی در بخش های انرژی، الکتریک، آب و جاده سازی دراین کشور در حال فعالیت هستند.

خانم سوبا افزود: قزوین دارای توانمندی های صنعتی زیادی است و کنیا نیز در حوزه های صنعت، کشاورزی و شیمیایی دارای ظرفیت های بالایی است که این مبادلات می تواند توسعه رواط تجاری و علمی را به همراه داشته باشد.

سفیر کنیا همچنین از صدور چای به لاهیجان خبر داد و اضافه کرد: ما می توانیم با استفاده از ظرفیت های خود چای را هم به قزوین صادر کنیم و این استان، کارهای تجاری آن را انجام دهد.

وی همچنین گفت : قزوین و نایروبی می توانند بعد از شناخت ظرفیتها برای سرمایه گذاری تفاهم نامه خواهر خواندگی امضا کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin