رئیس جمهور با بیان اینکه ایران به‌رغم تحریم‌های گسترده پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه علمی، فناوری و صنعتی داشته است، گفت: ایران به عنوان کشوری فناور آماده تبادل دستاوردهای خود با کلمبیاست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سید ابراهیم رئیسی در آئین دریافت استوارنامه آقای خولیو آنیبال ریانو ولاندیا، سفیر آکردیته جمهوری کلمبیا، ضمن آرزوی موفقیت برای وی در دوره مأموریت خود در تهران، گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط با کشورهای آمریکای لاتین است.

رئیس جمهور با اشاره به سوابق دو کشور در زمینه مبارزه با تجارت مواد مخدر، ضمن ابراز آمادگی برای تبادل تجربیات در این زمینه با کلمبیا افزود: قدرت‌های سلطه‌گر با وجود ادعاهای فراوان، در واقع حامیان و پشتیبانان اصلی تولید و تجارت مواد مخدر هستند.

رئیسی با اشاره به ابراز علاقمندی سفیر کلمبیا برای گسترش همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف علمی، فناوری، داروسازی، نانوفناوری، صنعتی و کشاورزی اظهار داشت: ایران به‌رغم فشارها و تحریم‌های گسترده پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه علمی، فناوری و صنعتی داشته و به عنوان کشوری فناور آماده تبادل دستاوردها و توانمندی‌های خود با کلمبیاست.

سفیر آکردیته جمهوری کلمبیا نیز در این مراسم ضمن تسلیت و ابراز همدردی با دولت و ملت ایران به‌خاطر حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) تصریح کرد: توسعه تعاملات اقتصادی و تبادلات تجاری با جمهوری اسلامی ایران جزو اولویت‌های کلمبیا است.

خولیو آنیبال ریانو ولاندیا، خاطرنشان کرد: دو کشور ۱۵ سند همکاری دوجانبه با یکدیگر دارند که امیدوارم با تقویت مراودات دیپلماتیک زمینه تسریع در اجرای این اسناد فراهم شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin