بروجردی در دیدار با سفیر کره شمالی گفت: ایران و کره شمالی در جبهه واحدی علیه دخالت‌ها و زورگویی‌های آمریکا و متحدانش بسر می‌برند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علاء‌الدین بروجردی در دیدار کانگ سام هیون، سفیر کره شمالی در تهران با اشاره به روابط خوب دو کشور اظهار داشت: گسترش مناسبات و همکاری‌های ایران و کره شمالی درعرصه‌های مختلف و مورد علاقه به ویژه درعرصه پارلمانی به نفع دو ملت است که می‌بایست مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

بروجردی تصریح کرد: گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی با توجه به علاقمندی دو کشور، از توسعه مناسبات دوستانه فی‌مابین حمایت می‌کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی در ادامه گفت: سفرمتقابل مقامات دو کشور و مذاکره و گفت وگو در مسائل دو جانبه، در برداشتن گام‌های جدید برای تقویت روابط فیمابین از اهمیت و تأثیر فراوانی برخوردار است.

بروجردی در پایان این دیدار نسبت به تحکیم و تقویت ارتباطات دو کشور اظهار امیدواری کرد.

سفیر کره شمالی در ایران نیز با اشاره به علاقمندی‌ کشورش به توسعه مناسبات با ایران در عرصه‌های مختلف گفت: کره شمالی و ایران از توانمندی‌های فراوانی برخوردارند که می‌بایست از آنها برای تقویت و توسعه روابط فیمابین استفاده کنند.

کانگ سام هیون افزود: توسعه مناسبات با ایران درعرصه‌های سیاسی، اقتصادی و دفاعی مورد توجه و اهتمام ویژه کره شمالی قرار دارد.

سام هیون خاطرنشان کرد: آمریکا منشأ بی‌ثباتی و ناامنی در مناطق مختلف جهان است و کره شمالی از مواضع ایران در ضدیت با زورگویی و مداخلات امپریالیستی آمریکا حمایت می‌کند.

وی در پایان این دیدار گسترش بیش از پیش روابط و همکاری‌های دو کشور را خواستار شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin