کیم سئونگ هو سفیر کره جنوبی در ایران مایل است که ایرانی ها به جز جومونگ و یانگوم اطلاعات بیشتری از این کشور کسب کنند.

به گزارش آوا دیپلماتیک کیم سئونگ هو در دومین روز از فستیوال فرهنگی کره در ایران در برج میلاد تهران گفت: ما دوست داریم ملت های دو کشور آگاهی های بیشتری از فرهنگ و هنر یکدیگر کسب کنند.

وی که به زبان فارسی با حاضران سلام و خوشامدگویی می کرد اظهار داشت: ایران و کره دوست هم بوده و علاقمند به مبادله فرهنگی هستند و روابط فرهنگی تاثیرات بسیاری در روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور دارد.

وی تاکید کرد: بدون روابط فرهنگی تعامل دو ملت و کشورکامل نیست و در زمینه های جدید همکاری دو کشور در جریان سفر رئیس جمهور کشورمان به تهران دولت کره جنوبی بر روابط فرهنگی با تهران تاکید دارد.

سفیرکره جنوبی درتهران افزود: آینده روابط ایران و کره بسیار روشن است چرا که سال بعد دولت ما تلاش های خود را بر گسترش روابط با ایران افزایش خواهد داد.

وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی کره در تهران گشایش می یابد اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های انجام شده از سال بعد تبادلات فرهنگی و گردشگری با ایران ارتقا می یابد.

کیم سئونگ هو افزود: بدین منظور دو دولت تلاش های خود را بیشتر خواهند کرد تا روابط فرهنگی بیش از گذشته گسترش یاید.

وی خاطرنشان کرد: پیام دولت کره چنوبی برای ایرانیان این است که ‘ما اینجاییم، اینجا می مانیم، دوست ایران هستیم و همراه شما خواهیم بود و این دوستی تداوم می یابد.’

در فستیوال فرهنگی کره جنوبی در تهران برنامه های مختلفی اجرا شد،این برنامه ها شامل نمایش، نقاشی، تئاتر سنتی کره و تئاتر سنتی ایران بود.

از دیگر برنامه‌های این جشنواره اجرای برنامه گروه پانتومیم نقاشی «قهرمان» از کره جنوبی بود. این نمایش عملکرد غیر کلامی نوآورانه‌ای است که با استفاده از سبک‌ها و شیوه‌های متنوع نقاشی همراه با جلوه‌های بصری و یک ترکیب شوخ پانتومیم و کمدی به اجرا درآمد.

در بخش دیگری از این مراسم گروه «نَم سادَنگ» از کره جنوبی به اجرای موسیقی سنتی پرداخت که با اجرای نوازندگان خود سبک نوازندگی اواخر دوران «چوسان» کره جنوبی را زنده کرد.

گروه موسیقی نواحی ایران «آوای موج» به سرپرستی محسن آقایی و خوانندگی آماج با 10 عضو از بوشهر با سازبندی متنوع و ترکیب موسیقی و حرکات آیینی از فرهنگ و آداب و رسوم غنی بوشهر، به عنوان سفیر فرهنگی ایران بزرگ نیز در این جشنواره فرهنگی به اجرای برنامه پرداخت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin