سفیر کره جنوبی در ایران با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، گفت: این اولین دیدار من از تبریز بود و آخرین دیدار نخواهد بود؛ چراکه تبریز و آذربایجان شرقی از نظر توسعه همکاری‌های دوجانبه برای ما مهم است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، یو جانگ هیان در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سابقه تاریخی همکاری‌های ایران و کره جنوبی، خاطرنشان کرد: نام‌گذاری خیابانی به نام تهران در سئول و خیابانی به نام سئول در تهران نشان‌دهنده ارتباط قوی و عمیق بین دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه ایران و کره جنوبی به دلیل سیاست‌های یکجانبه‌گرایی آمریکا در شرایط سختی هستند، گفت: به عنوان سفیر تمام تلاشم را برای حل مشکلات می‌کنم.

وی افزود: ایران و کره جنوبی از نظر جغرافیایی مسافت زیادی دارند، اما مشکلات نباید بین دو کشور فاصله بیندازد.

سفیر کره جنوبی با بیان اینکه ارتباط با کشورهای قدرتمند منطقه به ویژه ایران برای ما ارزشمند است، گفت: کره جنوبی کشور کوچکی است، اما از نظر نیروی انسانی و صنایع پیشرفته توانمندی‌های بالایی دارد و با توجه به ظرفیت‌های ایران، نقش مکملی را برای یکدیگر ایفا کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری ایران و آذربایجان شرقی، اظهار کرد: سال گذشته ۲۵ میلیون گردشگر از کره جنوبی به خارج از کشور سفر کردند و در صورت برنامه‌ریزی مناسب، ایران می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگران باشد.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با سفیر کره جنوبی ضمن اشاره به برخی از قابلیت‌های استان در حوزه‌های گوناگون خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های مهم ایران به شمار می‌رود و ظرفیت بالایی برای همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی با کشورهای مختلف دارد.

وی با بیان اینکه روابط ایران و کره جنوبی پس از دیدار رؤسای جمهور دو کشور در سال 2015، رو به افزایش است، گفت: روابط دو کشور به دلیل اراده خاص دیپلماتیک در سطح بالایی قرار داشته و ایران از توسعه روابط با کره جنوبی استقبال می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه با وجود فشارهای یک جانبه آمریکا زندگی عادی در ایران جریان دارد، افزود: در این شرایط از کشورهای دوست و همکار انتظار داریم که در بحث‌هایی مانند تعاملات بانکی و انتقال تکنولوژی با ایران همکاری کنند.

پورمحمدی با تاکید بر نقش سفرا در توسعه روابط بین کشورها، از سفیر کره جنوبی خواست تا از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران این کشور برای بازدید از توانمندی‌های استان و همچنین حضور در نمایشگاه فناوری ربع رشیدی دعوت کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin