سفیر کره جنوبی به همراه نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در ایران از انبار مواد غذایی این سازمان در استان یزد بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، جناب آقای سونگ هو کیم، سفیر کره جنوبی در ایران در سفری دو روزه از یکی از مهمانشهرهای تحت پوشش غذایی برنامه جهانی غذا در تاریخ 20 الی 21 اردیبهشت ماه سال جاری بازدید نمود. هدف از این سفر ایجاد فرصتی برای سفیر محترم از چگونگی بکارگیری برنامه جهانی غذا از منابع مالی دولت کره جنوبی در راستای ارائه کمک های غذایی و تحصیلی به پناهندگان آسیب پذیر است.

کمک بی سابقه دولت کره جنوبی در سال 2016 میلادی به پروژه امداد و بازسازی (پروژه 200310) برنامه جهانی غذا برای کمک به 30 هزار پناهنده افغان و عراقی ساکن 20 مهمانشهر سراسر ایران، این کشور را به بزرگترین اهدا کننده مبدل ساخته است.

طی این بازدید دو روزه، جناب آقای سونگ هو کیم و هیئت همراه ضمن بازدید از منازل پناهندگان، با استاندار یزد، فرماندار تفت و مدیر کل اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی این استان دیدار نمود.

وی همچنین ضمن بازدید از دبستان مهمانشهر  با مسئولین مدرسه و دختران دانش آموزی که بسته های روغن تشویقی تحصیلی دریافت می کنند دیدار و گفتگو کرد.

سفیر کره جنوبی در انبار مواد غذایی برنامه جهانی غذا در مهمانشهر تفت به صورت نمادین به خانواده ای شش نفره به عنوان نماینده جامعه پناهنده بسته ای از پاستا اهدا نمود.

وی همچنین در طی این سفر از کارخانه آرد یزد جایی که با کمک مالی کره جنوبی آرد گندم خریداری، کیسه گیری و به تمام مهمانشهرهای تحت پوشش غذایی برنامه جهانی غذا ارسال می شود بازدید داشته است.

برنامه جهانی غذا تا به امروز از طریق کمک اهدایی دولت کره جنوبی 1،162 تن غلات، 153 تن روغن گیاهی غنی شده، 69 تن شکر و 344 تن حبوبات و پروتئین سویا خریداری کرده است. علاوه بر این اقلام برنامه جهانی غذا در نظر دارد به میزان 2،722 تن مواد مختلف غذایی را تا پایان سال 2017 میلادی خریداری نماید.

سفیر کره جنوبی همچنین در ضیافت شام به میزبانی استاندار یزد، سخاوت دولت و مردم ایران بخاطر میزبانی پناهندگان برای سال های بسیاری را ستود و گفت: یزد شهر تاریخ، تدبیر و روحانیت است. یکی از باستانی ترین شهرها ست همانطور که ذکاوتمندانه به طراحی بادگیرها پرداخته و با صبر و همدلی پذیرای مهاجرین زیادی است.

وی افزود: شما قطعا روزی اجر این سخاوتمندی و مهمان نوازی در پذیرایی از پناهندگان را دریافت خواهید کرد چرا که با سرمایه گذاری بر انسان ها آینده 100 ساله ای را رقم خواهید زد. در میان مهاجرینی که ساکن این استان هستند مطمئنا افرادی هستند که می توانند به چهره برجسته ای تبدیل شده و سهمی در پیشرفت ایران داشته باشند همانطور که رییس جمهور جدید کره جنوبی، آقای مون 60 سال پیش یک پناهنده بود.

نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در ایران همچنین از کمک دولت جمهوری کره قدردانی کرده و گفت: تخصیص چنین کمک سخاوتمندانه ای به برنامه جهانی غذا در ایران و در اولویت قرار دادن این پروژه برای ما بسیار ارزشمند است. ما از سخاوت مردم و دولت جمهوری کره سپاسگزاریم و امیدواریم حمایت هایشان را از برنامه جهانی غذا در سال 2018 و سال های آتی ادامه دهند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin