حمید استیلی، مدیر تیم ملی ایران در آستانه دیدار تیم‌های ملی ایران و کره‌جنوبی که در ادامه مرحله انتخابی رقابت‌های جام جهانی برگزار می شود با سفیر کره‌جنوبی در محل سفارت این کشور دیدار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، یون کانگ هیان در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای هر دو نماینده فوتبال آسیا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: خوشحالم که از این گروه هر دو تیم شایسته و قدرتمند فوتبال آسیا به جام جهانی راه یافتند. ایران و کره‌جنوبی همواره از قدرت‌های برتر فوتبال آسیا هستند و این مرتبه  هم با قدرت به جام جهانی صعود کردند. امیدوارم در مرحله نهایی جام جهانی نمایندگان شایسته‌ای برای فوتبال آسیا باشند و نتایج ارزشمندی کسب کنند.

دیدار تیم ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی چهار فرودین ۱۴۰۱ در کره‌جنوبی برگزار خواهد شد. همچنین تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان نهم فروردین ۱۴۰۱ در مشهد به مصاف هم خواهند رفت.

وی افزود: ارتباط و همکاری‌های دو کشور همواره بسیار دوستانه و نزدیک بوده و دیدارهای دو تیم هم جذاب و تماشایی است. این بار بازی دو تیم تقریبا حساسیت همیشگی را ندارد، اما فکر می‌کنم شاهد بازی جذابی بین دو قدرت برتر فوتبال آسیا هستیم. بازی رفت با تساوی یک بر یک تمام شد و امیدوارم بازی برگشت دو بر دو شود و مسابقه پرگلی باشد که هواداران ایران و کره از این بازی لذت ببرند.

سفیر کره‌جنوبی در تهران به مدیر تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد سفارت کره جنوبی در تهران در مسیر هماهنگی حضور تیم ملی ایران در سئول همکاری لازم را با فدراسیون فوتبال ایران خواهد داشت و در این بخش هر کمکی که برای این سفارت مقدور باشد انجام می‌شود.

حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال ایران نیز ضمن قدردانی از سفر کره‌جنوبی گفت: ابتدا از آقایان مدیرروستا و رزمجو که زحمت این ملاقات را کشیدند تشکر می‌کنم. سلام گرم و مراتب قدردانی میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال به دلیل همکاری و نگاه سازنده جنابعالی را به حضورتان اعلام می‌کنم. او هم علاقمند به حضور در این نشست بود که به دلیل شرایط کاری امکان حضورش فراهم نشد و در دیدارهای بعدی ملاقات مشترکی در خصوص تقویت تعاملات و همکاری‌های فوتبالی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روابط ورزشی دو کشور ایران و کره‌جنوبی همواره بسیار خوب و نزدیک بوده و دو تیم مسابقات جذابی را در سال‌های گذشته برگزار کرده‌اند که خودم در دیدارهای مختلف مقابل تیم ملی کره حضور داشتم. از نگاه مثبت و سازنده سفیر کره‌جنوبی در تهران تشکر می‌کنم که به دنبال تعامل نزدیک با تیم ملی و فدراسیون فوتبال ایران خصوصا در آستانه دیدار دو تیم است.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: نامگذاری یک خیابان به نام پایتخت کره در تهران و نامگذاری یک خیابان در سئول به نام تهران نشان دهنده عمق روابط دو کشور و ملت در سالیان گذشته است. امیدواریم جدا از نتیجه بازی شاهد یک مسابقه خوب و جوانمردانه از هر دو تیم باشیم و فوتبال زمینه گسترش همکاری‌های ایران و کره جنوبی به عنوان قدرت‌های برتر قاره آسیا را فراهم سازد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin