کازوتوشی آیکاوا، سفیر ژاپن در ایران در روزهای پایانی ماموریت خود، با روح اله متفکرآزاد رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، متفکرآزاد در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به سطح مناسب همکاری های ایران و ژاپن گفت: دخالت کشورهای ثالث به‌ ویژه آمریکا در روابط دو کشور نافرجام مانده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن از ارسال کمک های انسان دوستانه ژاپن به غزه قدردانی کرد و افزود: در تحولات بین المللی اخیر، برای فهم و درک دولت و ملت ژاپن اهمیت و ارزش ویژه‌ای قائل هستیم و انتظار داریم درخصوص حقوق ملت مظلوم فلسطین پر رنگ تر ظاهر شده و نقش حمایت‌گرانه ایفا کند.

وی حجم جنایات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه را غیرقابل تحمل دانست و افزود: سکوت بین المللی در مقابل جنایت های این رژیم کودک کش شرم آور است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن بیان کرد: مردم فلسطین در غزه برابر رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کنند زیرا نمی‌خواهند سرزمین های فلسطین در دست صهیونیست ها باشد.

متفکرآزاد در پایان این دیدار به لزوم تبادل گروه‌های دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن اشاره و از تلاش‌های کازوتوشی آیکاو در تحکیم روابط پارلمانی قدردانی و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

کازوتوشی آیکاوا سفیر ژاپن‌ در‌ تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز تشکر از همکاری های پارلمانی مجلس شورای اسلامی با ژاپن گفت: گروه های دوستی پارلمانی دو‌ کشور همکاری های شایسته ای دارند و از تبادل هیات های پارلمانی در جهت تعمیق روابط دوجانبه استقبال و حمایت می‌کنیم.

سفیر ژاپن در تهران ضمن اشاره به مواضع مثبت کشورش در حمایت از فلسطین افزود: باید زمینه ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه مهیا شود و اعتقاد داریم در این مقطع، گفت‌وگو برای حل مسائل و اختلافات راه حل مناسبی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin