“شفقت سعید” سفیر جمهوری اسلامی پاکستان با “غلامعلی حدادعادل” رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.در این دیدار ابتدا حدادعادل با اشاره به روابط خوب بین دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، اشتراکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی موجود بین دو کشور را عامل مهمی در انگیزه و علاقه رهبران دو کشور برای توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری‌های فیمابین دانست و اظهار داشت: دوستی بین دو ملت بزرگ ایران و پاکستان در جهان اسلام یک نمونه عالی و مبتنی بر برادری است.
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تاریخ پرفراز و نشیب کشور افغانستان به عنوان همسایه بحران‌زده دو کشور ایران و پاکستان گفت: از ناحیه افغانستان به ویژه تولید و قاچاق موادمخدر صدمات زیادی به دو کشور ایران و پاکستان وارد شده و دو کشور باید تلاش‌های خود را برای رفع مشکلات موجود در افغانستان افزایش دهند.
وی پدید آمدن افراطی‌گری و تروریسم در منطقه و جهان را ناشی از ظلم و بی‌عدالتی قدرت‌های بزرگ به ویژه آمریکا نسبت به کشورهای جهان اسلام دانست و بر تلاش هر چه بیشتر مسلمانان جهان در مقابله با تندروی‌های مذهبی و ظلم و به عدالتی در جهان تاکید کرد.
حدادعادل ضمن اعلام حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاری‌ها و مناسبات دو کشور در تمام زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از همتایان خود در مجالس نمایندگان و سنای پاکستان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد.
در ادامه این دیدار هم‌چنین “شفقت سعید” سفیر پاکستان در تهران روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی را رو به رشد خواند و از حمایت مجلس شورای اسلامی در خصوص توسعه روابط همکاری‌های دوستانه بین دو کشور تشکر و قدردانی کرد.
وی با اشاره به حوادث اخیر در کشورش لزوم مقابله جهان اسلام با پدیده افراطی‌گرایی را خواستار شد و گفت: خطری که اکنون جهان اسلام را تهدید می‌کند افراطی گرایی و استمرار حضور نیروهای بیگانه در کشورهای جهان اسلام است که این افراطی گرایی را تشدید می‌کند.

سفیر پاکستان در تهران هم‌چنین فعالیت‌های کشورمان در زمینه هسته‌ای را صلح‌آمیز و منطبق با مقررات بین‌المللی دانست و بر حمایت کشورش از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی تاکید کرد

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin