سفیر پاکستان در تهران روند توسعه مطبوعات درایران را چشمگیر و تاثیرگذار توصیف کرد و گفت رسانه های پاکستان از هر گونه گسترش همکاری با روزنامه ها و خبرگزاری های ایران استقبال خواهند کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آصف علی خان درانی در مصاحبه با ایرنا در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی گفت: رسانه های خبری ایران بسیار توسعه یافته اند و می توانم ببینم که در جامعه نیز به مقوله خبر و خبررسانی اهمیت زیادی داده می شود که نشانه آن تعداد زیاد نشریات و مجله هایی است که در ایران منتشر می شود.

وی افزود: من بیست سال پیش هم به عنوان دبیر اول سفارت پاکستان در تهران حضور داشتم و وقتی وضعیت مطبوعات در آن سالها را با اکنون مقایسه می کنم می بینم پیشرفت زیادی صورت گرفته است.

سفیر پاکستان در باره روش های گسترش همکاری های رسانه ای بین دو کشور نیز تاکید کرد: به همان ترتیب که تاکنون رسانه های خبری تعامل زیادی داشته و دو کشور هیات های رسانه ای زیادی مبادله کرده اند، از این به بعد نیز همینگونه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها در پاکستان کاملا آزاد هستند که همه گونه تعاملاتی با رسانه های دیگر داشته باشند، خاطرنشان کرد: رسانه های دولتی پاکستان هم اکنون با روزنامه ها و خبرگزاری های ایران همکاری دارند و برخی روزنامه های بخش خصوصی هم از این همکاری استقبال خواهند کرد.

به گفته وی، پاکستان بیش از 100 کانال تلویزیونی دارد که حدود چهل مورد از آنها به انتشار خبر می پردازند.

آصف علی خان درانی در ادامه تاکید کرد هر گونه تعامل بین روزنامه ها و رسانه های خبری باعث ارتقا شناخت دو ملت از یکدیگر و نزدیکی مقامات سیاسی و فرهنگی دو کشور به یکدیگر خواهد شد.

وی در مورد تعاملات مرزی دو کشور برای حفظ امنیت مرزهای ایران و پاکستان گفت: هر دو کشور اقداماتی در این راستا انجام داده اند به گونه ای که پاکستان برای این منظور نیروهای فرماندهی ویژه در مرزهای جنوبی خود اختصاص داده است و قرار است حدود ده هزار سرباز در طول مرزهای ایران و پاکستان مستقر شوند.

وی تاکید کرد تاثیرات این طرح از چندی قبل ظاهر شده و وضعیت بسیار بهتر شده است و حتما بهتر هم خواهد شد.

سفیر پاکستان در پاسخ به سوال دیگر ایرنا درباره اقدامات پاکستان برای ارتقا هر چه بیشتر روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشور گفت: ایران و پاکستان از روابط بی نظیری بهره می برند. الحمدلله ما هیچ مناقشه ای با ایران نداریم و هر دو کشور هم در گذشته و در هم در زمان حال همیشه در کنار یکدیگر ایستانده اند و قصد دارند در آینده نیز به همین روش ادامه دهند.

وی تاکید کرد از نظر اقتصادی هم تجارت بیش از پیش در حال رونق گرفتن است بطوریکه در طول سال گذشته رشد 35 درصدی در همکاری های اقتصادی ثبت شده است.

آصف علی خان درانی گفت ارزش همکاری های اقتصادی بین دو کشور در حال حاضر 1.1 میلیادر دلار است در حالیکه هدف دو کشور ارتقا مبادلات اقتصادی به رقم پنج میلیادر دلار تا چهار سال آینده است.

بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از پنجم تا 12 آبان ماه در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin