سفیر ونزوئلا با اشاره به پیشرفت های ایران در همه بخش های مختلف، خواستار به رسمیت شناخته شدن حق ایران در استفاده صلح آمیز از انر‍‍‍ژی هسته ای شد.
به گزارش آوا دیپلماتیک، “امه نوتب زمبرانو” در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس آمریکای لاتین در اصفهان گفت: کشورها از ایران شناخت ندارند و باید ایران را ببینند تا بفهمند که ایران در این 35 سال چقدر پیشرفت کرده است.

وی اظهار داشت: باید امروز جشن گرفت کشورهای قوی پای میز مذاکره با ایران نشستند و ایران همچنان در حال افزایش قدرت خود است.

سفیر ونزوئلا با اشاره به درک واقعیت های ایران از طرف کشورهای غربی گفت: کشورهای غربی و 1+5 باید بفهمند نسبت به ایران دروغ و تهمت زده شد.

“امه نوتب زمبرانو”با اشاره به اینکه ایران انر‍ژی صلح آمیز هسته ای را برای نابود کردن کشورهای دیگر نمی خواهد خاطرنشان کرد: ایران کشوری ضد ظلم و ستم است و مانند ونزوئلا زیر بار زور نمی رود.

وی گفت: ونزوئلا می خواهد همچنان با ایران باشد و این دور کشور می توانند یک پتانسیل قوی را تشکل دهند.

سفیر ونزوئلا در ایران با بیان اینکه به زودی دو رییس جمهوری ایران و ونزوئلا ملاقات خواهند داشت گفت: بزودی یک هیات بلند پایه ایرانی برای تحکیم روابط به ونزوئلا خواهد رفت.

وی تصریح کرد: نظر رییس جمهوری فقید چاوز در باره ایران این بود که نزدیکی ونزوئلا با ایران باعث تحکیم روابط و دوستی می شود.

“” با بیان اینکه چاوز قدرت مطلق و مردمی ونزوئلا بود اظهار کرد: نیکولاس مادروه ریس جمهور فعلی نیز راه او را ادامه می دهد.

وی با اشاره به استقامت وایستادگی ونزوئلا دربرابر امپریالیسم گفت: این کشور با هر کشوری که می خواهد ارتباط برقرار می کند نه کشوری که امریکا بگویید.

وی اظهارکرد: در ونزوئلا به جوانان، دانشگاهیان و پیشرفت آنها خیلی بها داده می شود و تمام تجهیزات به صورت رایگان در اختیار آنها قرار داده می شود که در امریکای لاتین غیر از ونزوئلا چنین نگاهی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه شامل 38 عکس با موضوع مستند، اجتماعی و آیین ورسوم کشورهای بولیوی، اکوادور، کوبا، ونزوئلا و مکزیک 16 دی امسال در نقش خانه حوزه هنری برگزار شد و شامگاه شنبه میزبان سه سفیر مکزیک، ونزوئلا و اکوادور بود.

اولین نمایشگاه دوسالانه عکاسان آمریکای لاتین درایران از ششم تا 9 آبان سال جاری در کتابخانه، موزه وموزه مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی درتهران برگزار شد.

ارنستو تورس ازمکزیک، پابلو آ. باریوس موریو از ونزوئلا، انزوء لوکا از بولیوی، خولیو آنخل لارامندی خوا از کوبا وکریستیوبال کورال وگا از اکوادور از عکاسان نمایشگاه دوسالانه آمریکای لاتین هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin