اولین سالگرد درگذشت هوگو چاوز، رییس‌جمهور پیشین ونزوئلا با حضور سفیران و نمایندگان کشورهای خارجی در تهران برگزار شد.به گزارش آوا دیپلماتیک، به مناسبت اولین سالگرد درگذشت هوگو چاوز رییس‌جمهور پیشین ونزوئلا، سفارت این کشور در تهران هم‌زمان با سفارت‌خانه‌های این کشور در سراسر جهان در فرهنگسرای نیاوران مراسم یادبودی برگزار کرد. این مراسم به میزبانی آمن هوتب زامبورانو، سفیر این کشور در تهران به همراه همسرش برگزار شد.

به مناسبت اولین سالگرد درگذشت هوگو چاوز، رییس‌جمهور پیشین ونزوئلا سفارت این کشور در تهران هم‌زمان با سفارت‌خانه‌های این کشور در سراسر جهان عصر چهارشنبه در فرهنگسرای نیاوران مراسم یادبودی برگزار کرد.این مراسم به میزبانی آمن هوتب زامبورانو، سفیر این کشور در تهران به همراه همسرش برگزار شد.

محمود احمدی‌نژاد طی سخنانی در این مراسم گفت: سخن گفتن از مرد بزرگی مثل آقای چاوز خیلی سخت است آقای چاوز نماد عدالت‌خواهی، عزت‌طلبی و استقلال‌خواهی ملت‌ها است.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: چاوز مردی دانشمند، بسیار عمیق، عاطفی و ذوب در مردم بود. با یک فهم درست از مبارزات گذشته فعالیت خود را ادامه داد که هنوز این روند ادامه دارد.

وی افزود: ایمان دارم که بیداری عظیم انسانی تا رسیدن به اهداف بلند خودش خواهد رفت و در این میان روح بلند چاوز نقش آفرینی خواهد کرد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش به حال و هوای مراسم تشییع و تدفین هوگو چاوز در ونزوئلا اشاره کرد و گفت: وقتی شما در کنار یک قهرمان بزرگ که نه تنها قهرمان سیاسی و مبارزاتی است بلکه قهرمان اخلاق نیز است، قهرمان انسانیت و عشق عمیق واقعی و صادقانه به توده‌های مرم است و می‌بینید که دست قدار بدخواهان قامت بلندش را به زمین انداختند و مظلومانه ملتش را ترک کرده در احساسی قرار می‌گیرید که این احساس قابل توصیف نیست.

هم‌چنین در حاشیه این مراسم، اختتامیه نمایشگاه نقاشی که به مناسبت سالگرد درگذشت هوگو چاوز در این فرهنگسرا برپا شده بود، برگزار شد و به برگزیدگان جوایزی از سوی سفیر ونزوئلا اعطا شد.

در این مراسم، سفیران کشورهای مختلف از جمله سفیران کشورهای عضو گروه “آلبا”مانند نیکاراگوئه و بولیوی و برخی از ونزوئلایی‌های مقیم تهران حضور داشتند.

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin