عبدالرضا مصری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا در مجلس شورای اسلامی با “آمن‌هوتب زامبرانو” سفیر ونزوئلا در تهران دیدار و گفتگو کرد.در این دیدار عبدالرضا مصری با اشاره به نقش مهم و سازنده گروه‌های دوستی پارلمانی در تحکیم روابط دوستانه میان کشورها اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی و اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ونزوئلا آمادگی کامل برای گسترش و توسعه روابط متقابل با پارلمان ونزوئلا در راستای منافع دو ملت را دارند.

وی شناخت ظرفیت‌ها، استفاده از تجربیات مثبت طرفین و انتقال متقابل دستاوردهای علمی و فناوری دو کشور را به عنوان عوامل مهمی در توسعه همکاری‌های دو کشور برشمرد و افزود: حذف موانع همکاری‌ها و تمرکز بر نقاط قوت طرفین نقش به سزایی در ارتقاء سطح مراودات دوستانه دو کشور در همه عرصه‌ها خواهد داشت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اشاره به بی‌تأثیر بودن تحریم‌های ظالمانه برخی از قدرت‌های جهانی علیه دو کشور ایران و ونزوئلا خاطرنشان کرد: همکاری‌های مشترک اقتصادی و تجاری دو کشور می‌تواند منافع دو ملت را تأمین و جایگاه دو کشور را در مناسبات جهانی ارتقاء بخشد.

آمن‌هوتب زامبرانو، سفیر ونزوئلا در تهران نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه موجود میان دو کشور گفت: کشور ونزوئلا از تقویت روابط خود در همه عرصه‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند و پارلمان‌های دو کشور می‌توانند در تسهیل این روابط نقش ارزنده‌ای ایفا کنند.

سفیر ونزوئلا در تهران انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران را در جهان بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: ایران کشوری با ثبات و دارای قدرت سیاسی بالا است.

وی با اشاره به روند رو به رشد روابط دو کشور افزود: دستاوردهای علمی و صنعتی ایران و ونزوئلا، منابع عظیم طبیعی دو کشور و تجربیات ارزنده طرفین در عرصه‌های مختلف عوامل مهمی در رشد روابط دوجانبه و حرکت در مسیر ثبات و پیشرفت هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin