سفیر مکزیک در ایران با اشاره به توسعه مراودات تجاری بین دو کشور، از عدم شناخت کافی بازرگانان مکزیکی از بازار ایران خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اولیسس کانجولا گوتیئرس، سفیر مکزیک در ایران با اشاره به اینکه ایران و مکزیک بیش از یک قرن با یکدیگر روابط دوستانه دارند، اظهار داشت:‌ ملت دو کشور ایران و مکزیک دارای وجه تشابه‌های زیادی هستند و مردم این دو کشور خونگرم و دارای جمعیتی نسبتا جوان هستند.

وی افزود: ایران از نظر بازرگانی بازار باز و گسترده ای در جهان دارد و با کشورهای مختلفی در ارتباط است.

گوتیئرس با بیان اینکه با آمریکای شمالی در ارتباط هستیم، خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر در مذاکرات TTP هستیم و بسیار علاقه‌مندیم با خاورمیانه روابط بازرگانی خود را گسترش دهیم.

سفیر مکزیک با اشاره به اینکه از 100 درصد صادرات کشور مکزیک، 80 درصد آن داخلی است، تصریح کرد:‌ صادرات مکریک در یک‌سال برابر با بقیه صادرات آمریکای شمالی است.

وی با تاکید بر اینکه ایران با جمعیت حدود 80 میلیون نفری دارای بازار جالب توجهی برای کارکردن است، گفت:‌ ظرف مدت 16 ماه، تعداد 6 تعهد اقتصادی با ایران امضا کرده و درصدد هستیم تا این تعهدات را افزایش دهیم و با توجه به اینکه تجارت ما با ایران کم بوده با افزایش این تعهدات می‌توانیم ارتباط اقتصادی و بازرگانی بیشتری با هم داشته باشیم.

گوتیئرس با اشاره به دیدار با تولیدکنندگان ایرانی و ضرورت افزایش تولید، افزود: رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز موافق هستند و قراردادی با وزیر تجارت خارجه مکزیک تفاهم‌نامه ای منعقد شد و امیدواریم در آن چارچوب روابط بازرگانی گسترش یابد.

وی با بیان اینکه بازرگانان مکزیکی نیاز به اطلاعات بیشتری درباره بازار ایران دارند، گفت: نیازمند شناخت بیشتر از بازار ایران و محصولات تولیدی مناطق مختلف و شاخص تجاری آن داریم تا بتوانیم بیشتر با یکدیگر تبادل تجاری و بازرگانی داشته باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin