سفیر لبنان در تهران گفت: تحولات اخیر لبنان این کشور را قوی تر و متحدتر ساخته است و مقامات سیاسی لبنان برای بازگرداندن آرامش به صحنه سیاسی کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر لبنان در تهران در دیدار با دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به مناسبت حادثه زلزله اخیر ایران گفت: لبنان علاقه مند به گسترش ارتباطات خود با همه کشورها به استثنای رژیم صهیونیستی است و در همین راستا از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند، ایران در منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد و نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در منطقه انکارناپذیر است.

وی در ادامه دیدار با تشریح اوضاع کشورش از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران از این کشور بویژه در طول مدت ماموریت خود تقدیر کرد و گفت: دیدار و مذاکرات مقامات پارلمانی و ارتباطات فیمابین تهران-بیروت با اهتمام ویژه ای از سوی دو کشور جریان خواهد داشت.

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل نیز در این دیدار ضمن تمجید از تلاش های «فادی حاج علی» نسبت به تحرک روابط تهران- بیروت در طول ماموریت ایشان نسبت به موفقیت وی در ماموریت جدید خود ابراز امیدواری کرد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل همچنین راهبرد رژیم صهیونیستی در منطقه را ایجاد بحران و تنش خواند و گفت: تحولات اخیر لبنان در همین راستا قابل ارزیابی است.

امیرعبداللهیان همچنین در این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران با لبنان را روابط راهبردی و ممتاز خواند و گفت: لبنان در خط مقدم محور مقاومت و مبارزه با تروریسم نقش افتخارآفرینی را در منطقه ایفا کرده است که مایه مباهات است.

وی روابط تهران و بیروت را پایدار و روبه رشد خواند و افزود: تهران به حمایت های موثر خود از محور مقاومت در مبارزه با تجاوزات رژیم صهیونیستی و مقابله با تروریسم ادامه می دهد.

امیرعبداللهیان راهبرد رژیم صهیونیستی در منطقه را ایجاد بحران و تنش خواند و افزود: تحولات اخیر لبنان در همین راستا قابل ارزیابی است.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل با اشاره به رفتار غیر سازنده ریاض در منطقه و ابهامات موجود در استعفای نخست وزیر لبنان افزود: نتیجه تحولات اخیر در لبنان تقویت وحدت سیاسی و شکست نقشه دشمنان لبنان در ایجاد بحران در این کشور بوده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به ظرفیت های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و لبنان؛ همکاری های همه جانبه سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و پارلمانی دو کشور را مهم و حائز اهمیت خواند.

لازم به ذکر است که ماموریت دیپلماتیک «فادی حاج علی، به عنوان سفیر در تهران پایان یافته و او به عنوان سفیر جدید این کشور عازم بروکسل مقر اتحادیه اروپا می باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin