سفیر فنلاند در ایران گفت: می‌توان امیدوار بود شرکت‌های فنلاندی در یک افق بلندمدت به لحاظ ارائه دانش و فروش محصولات در زمینه آب و انرژی بازار خوبی در ایران داشته باشند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، «کاری کاهیلوتو» در جریان حضور و بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران با بیان اینکه فنلاند در زمینه دانش مرتبط با آب در شرایط مطلوبی قرار دارد، افزود: چنانچه محل بحث درباره برقراری تعامل و همکاری بین ایران و فنلاند در زمینه انرژی و آب باشد می‌توانم بگویم که زمینه‌های همکاری در این‌باره در بلندمدت فراهم است.

سفیر فنلاند در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر روند همکاری‌های دو کشور گفت: در چنین شرایطی می‌توان امیدوار بود شرکت‌های فنلاندی در یک افق بلندمدت به لحاظ ارائه دانش و فروش محصولات در زمینه آب و انرژی بازار خوبی در ایران داشته باشند.

وی در واکنش به فعالیت و پتانسیل شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان عرصه آب و انرژی در ایران خاطرنشان کرد: علاقه‌مند هستم درباره ظرفیت‌ها و پتانسیل شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان ایران به خصوص در زمینه آب، کشاورزی و مدیریت منابع، اطلاعات بیشتری کسب کنم.

کاهیلوتو افزود: فنلاند در زمینه آب، فاضلاب و جمع آوری آب‌های سطحی از دانش خوبی برخوردار است و معتقدم در بلندمدت می‌توان ارتباطات مطلوب و مثبتی را با ایران در این زمینه برقرار کرد و باید این ارتباطات حفظ شود.

سفیر فنلاند در جمهوری اسلامی ایران به حضور خود در نمایشگاه‌های صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در کشورهای مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: برای نخستین بار است که از نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران دیدن می‌کنم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin