مراسم بزرگداشت مرحوم «رمضان عبدالله شلح»، رهبر پیشین جنبش جهاد اسلامی به میزبانی موسسه مطالعاتی اندیشه سازان نور در تهران برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر فلسطین در تهران در این مراسم با بیان اینکه امتی هستیم که به سرنوشتی سیاه تهدید شده‌ایم، گفت: ملت‌های ایران و فلسطین راه مقاومت را برگزیدند.

در ادامه صلاح زواوی افزود: اسراییل، فلسطین تاریخی از صحرای سینا تا سوریه و مکه و مدینه و اردن را می خواهد.

وی به فشارهای آمریکا بر ایران به خاطر حمایت از فلسطین اشاره کرد و گفت: ملت ایران با ساقط کردن رژیم پلوی همانند ملت فلسطین راه مقاومت را انتخاب کرد و پروژه مقاومت به برکت خدا تا پیروزی ادامه می یابد.

سفیر فلسطین با بیان اینکه امروز محور مقاومت در همه جا فراگیر شده و قدرتمند است، افزود: ایران در ایجاد وحدت بین کشورهای اسلامی و محور مقاومت نقش اصلی را دارد.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران نیز در این مراسم گفت: رمضان عبدالله به همه جنبش های اسلامی برای آزادی قدس تعلق داشت.

وی با بیان اینکه شهید سردار سلیمانی و رمضان عبدالله شلح هر دو آزادی قدس را تحول قرن ما می دانستند، گفت: مسأله فلسطین، مبارزه بین اقوام ساکن فلسطین نبود بلکه پروژه ای تمدنی است که بعد از جنگ جهانی دوم آغاز شد.

ابوشریف، پروژه دشمن صهیونیستی را پروژه تسخیر منطقه و تسلط بر جهان اسلام دانست و افزود: با همه مشکلات و وجود برخی اختلافات، امت اسلامی با اتحاد بر دشمن صهیونیستی پیروز خواهد شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی تصریح کرد: جریان اشغالگری فقط دنبال غصب کرانه باختری نیست بلکه همه سرزمین های اسلامی را می خواهد.

ابوشریف با بیان اینکه قرآن به ما وعده پیروزی داده و ما پیروز خواهیم شد، گفت: هدف بزرگ رمضان عبدالله ایجاد رستاخیز امت اسلامی علیه دشمن صهیونیستی بود.

خالد قدومی نماینده جنبش جهاد اسلامی نیز در این نشست به عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با اسراییل اشاره کرد و گفت: تحولات اخیر نشان داد که مقاومت تنها راه حل مسأله فلسطین است.

وی با بیان اینکه اکنون فقط ۱۰ درصد فلسطین تاریخی در اختیار فلسطینیان است، تصریح کرد: مردم فلسطین تا آخرین قطره خون به مقاومت ادامه خواهند داد تا فرزندان این سرزمین طعم آزادی را بچشند.

سعدالله زارعی رییس موسسه مطالعات راهبردی اندیشه سازان نور نیز در این مراسم در سخنانی گفت: رمضان عبدالله شرح خط شهید فتحی شقاقی که خط اسلام ناب محمدی بود، را با جدیت و قاطعیت ادامه داد.

وی تصریح کرد: به تعبیر صهیونیست ها، رمضان عبدالله به مبارزه جنبش جهاد اسلامی عمق داد.

زارعی به تحولات دو دهه گذشته در منطقه و قرار گرفتن رهبران مقاومت در بین دوراهی های مختلف اشاره کرد و افزود: رمضان عبدالله در تمام بزنگاه ها راه خطا نرفت و مسیر درست را انتخاب کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin