صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران تاکید کرد: تشکیل محور مقاومت اسلامی و حامیان شجاع آن امیدی به امت ما داده است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در پیامی به شانزدهمین کنگره حزب مردم سالاری که در هتل المپیک تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: از سه قرن پیش یک طرح غربی وجود داشت که بوسیله هم پیمانی آمریکایی و صهیونیستی رهبری می شد و این هم پیمانی توانست یک رژیم جعلی در سرزمین مقدس فلسطین تاسیس و برای موفقیت خود از پراکندگی امت اسلام استفاده کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ولی تشکیل محور مقاومت اسلامی و حامیان شجاع آن امیدی به امت ما داده است. امام راحل با استفاده از ملت بزرگ ایران توانست طرح مخالفت در برابر این طرح آمریکائی – صهیونیستی ارائه دهد. طرحی که فرزندان عزیز این امت پرچمدار آن بوده و اکنون نیز در سایه رهبری خردمندانه آیت‌الله خامنه‌ای قرار دارند.

سفیر فلسطین در تهران با اشاره به اینکه بی شک برای موفقیت طرحی به این بزرگی، امت شریف ایران شهدا، مجروحان، جانبازان و فداکاری های بسیاری تقدیم کرده است، ادامه داد: امت عظیم ایران، فداکاری مادی این طرح را نیز متحمل شده و با سختی های بسیاری در زمینه زندگی روزمره، پیشرفت اقتصادی، تجاری، زراعتی و روابط سیاسی و دیپلماتیک مواجه شده است و در برابر توطئه های نیروهای امپریالیستی و صهیونیستی که از هر وسیله ای برای ضربه زدن استفاده می کردند، مقتدرانه ایستاده است.

سفیر فلسطین در تهران افزود: مسلمانان صدر اسلام نیز تمام رنج های جسمی و معنوی و گرسنگی و تبعید را برای رسیدن به هدف تحمل کرده بودند. امام راحل هم پرچم اسلام را برافراشته بود و با صبر و شجاعت و بردباری این امت را به پیروزی رساند و نقش این امت را در پیشبرد اهداف اسلامی را درک کرد و بعد از ایشان این پرچم در دست رهبر شجاع و فرزانه این امت در اهتزاز است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin