سفیر فرانسه در ایران، طی دیدار با فعالان اقتصادی خراسان رضوی، خواستار مشارکت پایدار شرکت های فرانسوی با طرف های ایرانی خود شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، برونو فوشه در نشست هیئت اقتصادی و سرمایه‌گذاری فرانسه با شهردار مشهد که در بوستان کوهسنگی این شهر برگزار شد، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در شهر مشهد اظهار داشت: به گفته مسئولان مشهدی، این شهر دومین کلانشهر ایران و پایتخت فرهنگی جهان است که این خود نشان می‌‌دهد مشهد فراتر از حد تصورات است.

وی افزود: مسافران زیادی هر روزه از نقاط مختلف کشور ایران و شهرهای جهان به شهر مشهد سفر می‌کنند و در این بین هیئت اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشور فرانسه نیز با حضور در این شهر از پروژه‌های مختلف مشهد بازدید کرد.

فوشه با بیان اینکه مقامات ایرانی پیام‌های مختلفی را به ما منتقل کردند که آن‌ها را درک کردیم، گفت: یکی از پیام‌هایی که از مسئولان و مقامات ایرانی دریافت کردیم این مهم بود که در ایران و مشهد فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و مقامات ایرانی از حضور شرکت‌های فرانسوی استقبال می‌کنند.

سفیر کشور فرانسه در ایران با بیان اینکه در سفر به ایران و شهر مشهد حوزه‌های همکاری مختلفی مطرح شده است، تصریح کرد: این حوزه‌ها شامل خطوط مترویی، زیرساختی، حمل و نقل، انرژی، کشاورزی، توریسم و گردشگری، محیط زیست و…است که نمایندگان تمام این بخش‌های همکاری از شرکت‌های فرانسوی در اینجا حضور دارند.

وی افزود: شرکت‌های فرانسوی باید در ایران به دنبال شراکت‌های طولانی مدت و پایدار باشند که این موضوع در منافعی دو طرفه به نفع ایران و فرانسه است.

فوشه تصریح کرد: حضور شرکت‌های فرانسوی در شهر مشهد به منظور آشنا شدن با طرز فکر مردم مشهد است چرا که این شهر از لحاظ تاریخی زبانزد است.

سفیر کشور فرانسه در ایران افزود: امیدواریم که شرکت‌های ما بتوانند به سادگی و به سرعت مقامات ایرانی را برای مشارکت در زمینه سرمایه‌گذاری متقاعد کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی شرکت‌های فرانسوی که در اینجا حضور دارند در زمینه کاری خود درخشان هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin