نمایش”کافه باله” محصول کشور فرانسه در دومین اجرای خود میزبان سفیر این کشور و جمعی از هنرمندان تئاتر بود.به گزارش آوا دیپلماتیک، پیش از شروع نمایش”کافه باله”، برونو فوشه سفیر کشور فرانسه با ابراز خرسندی از اجرای دو اثر نمایشی از این کشور در جشنواره تئاتر فجر گفت: تابستان سال 2013 دو هنرمند جوان ایرانی را به جشنواره تئاتر آوینیون دعوت کردیم و آنها دو نمایش را از فرانسه برای شرکت در جشنواره تئاتر فجر انتخاب کردند که هر دو نمایش مشابهت‌هایی به یکدیگر دارند.
وی ادامه داد: سفارت فرانسه می‌کوشد افق‌های تازه‌ای را در هنر این کشور ترسیم کند و در این راستا امیدواریم با هنرمندان ایرانی نیز همکاری‌های خوبی داشته باشیم.
وی در ادامه افزود: پیش از هر چیز درود به هوشمندی و انسجامی که در انتخاب این دو نمایش هست چرا که بین این دو نمایش شباهت‌های غریبی وجود دارد.
او با اشاره به اجرای نمایش دیگری از فرانسه با نام “سرایت درد” که به تازگی در جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفته است، گفت: تماشاگرانی که آن نمایش را دیده‌اند، حتما از برخوردهای این دو هنرمند یا حتی ورزشکار لذت می‌برند. نمایش امشب هم در همان راستا است. نمایشی که بدون متن و با استفاده از زبان بدن که زبانی جهانی و قابل فهم برای همگان است، اجرا می‌شود و همین جذابیت و موفقیت هر دو نمایش را تضمین می‌کند.
سفیر کشور فرانسه خاطرنشان کرد: هر دو نمایشی که در این دوره از جشنواره تئاتر فجر اجرا شدند، در مسیر تلاقی چندین رشته هنری قرار دارند؛ چیزی بین موسیقی و سیرک نو و حرکت هستند.
او در پایان ضمن تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره تئاتر فجر، مدیران فرهنگی و هنرمندان ایران گفت: از تمام شما تشکر می‌کنم که چنین فستیوالی را با این ابعاد تدارک دیدید و چنین آثار با کیفیت و جذابی را برای اجرا در این فستیوال انتخاب کردید.
قادر آشنا دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، ابراهیم گله دار زاده مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، هنرمندانی چون دکتر قطب‌الدین صادقی، دکتر فرشید ابراهیمیان، علیرضا نادری، رضا گوران، بهناز جعفری، داریوش مودبیان، منصور خلج، رضا فیاضی، مهرداد کوروش‌نیا و جمعی از مدیران بخش‌های مختلف جشنواره سی و دوم از این نمایش دیدن کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin